Витоша Бистрица победи Чавдар Етрополе в дербито на кръга

21 Април 2022, 12:16
(0) (0)
Прочетена: 742 8

Витоша (Бистрица) стигна до изключително важна победа с 2:1 над Чавдар Етрополе като гост в двубой от 30-ия кръг на Югозападната трета лига. Преди срещата, двата тима деляха втората позиция с равен брой точки, но в двубоя "тигрите" се поздравиха с успеха. На много тежък терен под проливен дъжд Чавдар успя да открие резултата още в 5-ата минута след статично положение. Автор на попадението е Николай Стоилков. До почивката Тигрите не успяха да създадат много чисти ситуации за гол и резултатът остана непроменен.

След почивката обаче Витоша натисна противника и показа, че ще търси победата докрай. При едно центриране топката попадна в Кристиян Димитров, който с хубав удар изравни резултата. Чавдар имаха своя шанс, след като защитник не успя да изчисти топката, тя попадна в Андон Гущеров, който стреля силно над напречната греда. В самия край на мача след грешка в отбраната на Чавдар, Цветомир Вачев се възползва по най-добрия начин и отбеляза за 1:2. До края домакините не успяха да създадат проблеми за Валентин Галев и резултатът остана непроменен.

Източник: sportal.bg