Четвъртък, 2 Май 2024, 17:45

Владимир Димитров и Цветан Миков финишираха на второ и трето място на раликрос Криводол

24 Август 2016, 13:42
(0) (0)
Прочетена: 2160 4

През изминалия уикенд гр. Криводол бе домакин на стартовете от 7-ия кръг на Националния шампионат по раликрос и открито международно състезание за купата на Криводол. В надпреварата взеха участие отбори от България, Русия, Молдова, Румъния и Украйна. Общо 32 автомобила влезнаха в здрава битка за призовите места в трите дивизии.

Раликрос Криводол 2016 се проведе на специално лицензирано трасе в град Криводол върху 65% естествен терен и 35% асфалт. То е с дължина 870 метра по средната ос и ширина от10 до 14 метра.
Трима представители на АМК Ботевград се впуснаха в надпреварата. Владимир Димитров (Ушко) стана втори в дивизия II с автомобил Хонда Сивик, като премина през трасето за 4:04.11мин. На трето място в същата дивизия се нареди Цветан Миков (Чопара) със Сеат Ибиса за време от 4:09.82мин.
Третият участник от АМК Ботевград – Любомир Маринов, остана извън класирането. Отборен шампион стана АМК Старт – Н – Криводол.

Раликрос Криводол 2016 е под патронажа на кмета на общината Петър Данчев, а негови организатори са Българска федерация по автомобилен спорт, община Криводол, „Строител- Криводол” ЕООД, АМК „СТАРТ–Н–Криводол”.

Източник: снимки: Alex Spirov