Владимир Димитров стана трети на рали-крос Мадан

2 Август 2016, 09:27
(0) (0)
Прочетена: 1863 2

Александър Томов със „Субару Импреза” от екипа на Монтана Рейсинг тим стана победител в „дивизия 1” до 4000 куб.см на завършилия на пистата в село Мадан IV кръг от държавното първенство по рали-крос. Бившият младежки национал и някогашен основен разпределител на волейболните Монтана и Левски изпревари основните претенденти за титлата Иван Живков-Пожарния с „Ауди”  и Светослав Манастирски с „Митсубиши Лансер”.

В „дивизия 2”, до 2000 куб.см, с предно предаване битката по трасето се води до края и бе спечелена от Владимир Тасков-Киндера (Старт Н Криводол) със „Субару Импреза”.

Втори остана пилотът на Монтана Рейсинг тим Георги Василев с „Фолксваген Голф”, а трети завърши Владимир Димитров (АМК Ботевград) с „Хонда Сивик”.

В „дивизия 3”, до 2000 куб.см, със задно предаване призовата тройка оформиха Николай Николов (Жико МС Видин) с „Форд Пума”, Георги Ставров (Старт Н Криводол) и Момчил Младенов (Жико МС) и двамата с ВАЗ. В този клас първи финала пресече Методи Тодоров с БМВ от Старт Н (Криводол), но бе дисквалифициран, заради изпреварване при жълт флаг.

В клас „Лада” място на подиума намериха Георги Ставров, Ивайло Цветков и Лъчезар Петров и тримата от Жико МС (Видин). Отборен победител на пистата в Мадан с 45 т. стана вторият отбор на АМК Старт Н (Криводол). С еднакъв брой точки 42 завършиха вторият тим на Жико МС (Видин) и първият на АМК Старт Н (Криводол).

В топ 6 място намериха още Монтана Рейсинг тим 39 т., АМК Ботевград 36 т. и първият отбор на АСК Жико МС (Видин). Областният управител на Монтана Ивайло Петров бе сред официалните гости на състезанието.

Източник: chervenkarton.com