Сряда, 10 Юни 2026, 21:07

Влизат в сила нови цени на билетите в общинската транспортна схема на община Ботевград

20 Май, 17:56
(2) (2)
Ботевград - Новини
Прочетена: 12803 44


В изпълнение на Решение №114 от 30.04.2026 г. на Общински съвет – Ботевград, считано от днес влизат в сила новите цени на билетите за извършване на превоз на пътници по утвърдените маршрутни разписания от Общинската, Областната и Междуобластната транспортна схема.

Актуализацията на цените се налага във връзка с повишените разходи за осъществяване на обществен превоз на пътници, включително увеличените цени на горивата, резервните части, поддръжката на автобусния парк, застраховките и разходите за труд. През последните години транспортните оператори са изправени пред значително нарастване на експлоатационните разходи, което затруднява поддържането на редовни и качествени транспортни услуги, особено по линиите с по-нисък пътникопоток.

С приемането на новите цени Община Ботевград цели да гарантира устойчивостта на обществения транспорт, запазването на транспортната свързаност между населените места и осигуряването на нормално обслужване на жителите на общината. Решението има за цел също да създаде условия за по-добра организация, сигурност и качество на транспортната услуга.

Съгласно Приложение №1 към решението, новите цени на билетите са както следва:
Ботевград – Скравена – 1,00 евро с ДДС
Ботевград – Новачене – 1,30 евро с ДДС
Ботевград – Гурково – 1,40 евро с ДДС
Скравена – Гурково – 1,00 евро с ДДС
Скравена – Новачене – 0,66 евро с ДДС
Новачене – Гурково – 0,66 евро с ДДС
Ботевград – Врачеш – 1,00 евро с ДДС
Ботевград – Боженица – 2,30 евро с ДДС
Скравена – Боженица – 1,33 евро с ДДС
Новачене – Боженица – 1,00 евро с ДДС
Ботевград – Елов дол – 2,40 евро с ДДС
Ботевград – Липница – 2,30 евро с ДДС
Ботевград – сп. Преславица – 1,66 евро с ДДС
Ботевград – сп. Ръждавец – 1,33 евро с ДДС
Скравена – Липница – 1,33 евро с ДДС
Скравена – Елов дол – 1,33 евро с ДДС
Скравена – сп. Преславица – 1,00 евро с ДДС
Скравена – сп. Ръждавец – 0,80 евро с ДДС
Новачене – Елов дол – 1,07 евро с ДДС
Новачене – Липница – 1,00 евро с ДДС
Новачене – сп. Преславица – 0,66 евро с ДДС
Новачене – сп. Ръждавец – 0,66 евро с ДДС
Липница – Елов дол – 0,66 евро с ДДС
сп. Ръждавец – сп. Преславица – 0,66 евро с ДДС
сп. Ръждавец – Липница – 1,00 евро с ДДС
сп. Ръждавец – Елов дол – 1,07 евро с ДДС
сп. Преславица – Липница – 0,53 евро с ДДС
сп. Преславица – Елов дол – 0,66 евро с ДДС
Ботевград – София – 5,00 евро с ДДС
Вътрешноградски транспорт – 0,80 евро с ДДС
Ботевград – Трудовец – 1,00 евро с ДДС
Ботевград – Разлив – 1,20 евро с ДДС
Ботевград – Правец – 1,30 евро с ДДС
Разлив – Правец – 0,65 евро с ДДС
Трудовец – Разлив – 0,50 евро с ДДС
Трудовец – Правец – 1,00 евро с ДДС
Ботевград – Литаково – 1,30 евро с ДДС
Ботевград – Радотина – 2,00 евро с ДДС
Ботевград – Краево – 2,10 евро с ДДС
Ботевград – Рашково – 2,10 евро с ДДС
Ботевград – Белчово – 2,20 евро с ДДС
Ботевград – Зелин – 1,00 евро с ДДС
Литаково – Радотина – 0,70 евро с ДДС
Литаково – Краево – 1,00 евро с ДДС
Литаково – Рашково – 1,00 евро с ДДС
Литаково – сп. Белчово – 1,30 евро с ДДС
Радотина – Краево – 0,30 евро с ДДС
Радотина – Рашково – 0,30 евро с ДДС
Радотина – сп. Белчово – 0,30 евро с ДДС
Краево – Рашково – 0,30 евро с ДДС
Краево – сп. Белчово – 0,70 евро с ДДС

Община Ботевград благодари на гражданите за разбирането и уверява, че ще продължи да работи за осигуряване на надежден, достъпен и качествен обществен транспорт за всички населени места на територията на общината.



Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA



Източник: balkanec.bg

Коментари (44)

  • Отговори (32) (8)
    1. добавен от: Анонимен 20 Май, 18:31

    Поне 1000 пъти съм се заричал да не пиша, най-малкото защото Общинския съвет по нищо не отстъпва вече на Сашо-тъпото.
    В цяла Европа,Общините СУБСИДИРАТ градския транспорт,за да свалят хората от колите, тук ако може душите ще им извадите и те ви търпят като овце.
    За какво разбиране пишете, като тази дума ви е непонятна.
    Ще ви дам само три примера.
    -С дигитална карта за 1 ЕВРО, може да обикаляте Стокхолм цял ден във всички градски линии. Повярвайте.По-голям е от Общината.
    -С 1,8 евро пътувате от центъра на Рим до летището "Фуамичино", Повярвайте по-далеч е от най-далечната колиба в Общината.
    -С дигитална карта от 4 евро,обикаляте Виена,всички линии, дори ползвате шатъла до летището.
    Какво разбиране, бе НЕКАДЪРНИЦИ???

  • Отговори (15) (3)
    2. добавен от: Анонимен 20 Май, 18:37

    Ще се напълни града и селата с таралясници на 40 години /те вече са пълни/ и пак ще им е по-евтино Шенгенци ли сте,или колибари?

  • Отговори (26) (0)
    3. добавен от: Анонимен 20 Май, 18:49

    Каква поддръжка? Тези бусчета са за бракуване. Кой контролира тези дръгели и как минават технически преглед, всичко чука и трака по тях докато се движат. Те са опасни за хората.

  • Отговори (12) (2)
    4. добавен от: Анонимен 20 Май, 18:50

    Лакомията им няма край.

  • Отговори (12) (0)
    5. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:10

    Сутринта бусчето за София в 8,15,тръгна абсолютно пълно с хора още от автогарата! Ами хората от Сините плочки, болницата??? За тях места няма!!

    • (6) (1)
      1. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:31

      Няма, защото искат с трици маймуни да ловят.

  • Отговори (15) (0)
    6. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:24

    Ботевград-Трудовец 1 € за 3 километра
    Ботевград-Правец 1,30€ за 15 километра
    Как ги изчисляват тия билети

    • (3) (1)
      1. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:31

      По джоба.

  • Отговори (6) (2)
    7. добавен от: Анонимен 20 Май, 20:05

    По евтино е от такситата не мрънкайте Милчо циганина газ пикае като види авобусите пълни ..:)

  • Отговори (24) (1)
    8. добавен от: Анонимен 20 Май, 20:37

    Бусовете за София са пълна скръб. Мръсни, необслужени, стари изгнили тропащи ще се разпаднат. Кмета да се качи в един до София е така да се поводи ще му дам 10евро!

    • (8) (0)
      1. добавен от: Анонимен 20 Май, 21:36

      Здравите и правите ще се оправят, мръсотията я оставаме, ама кметчето може и да си представи как, бременна жена, възрастни хора и инвалиди ще се качат при тия индивиди и с алколни физиономии и държане на животни.

  • Отговори (10) (1)
    9. добавен от: Боко Бобоков 20 Май, 21:00

    Даааа бусоветееее..... слизаш доволен, че и този път си оцелял, а по влагата по задните си части си припомняш за вчерашните валежи!!!!!

    • (1) (9)
      1. добавен от: Анонимен 20 Май, 21:08

      Падай си сигнал кадето трябва

    • (6) (0)
      2. добавен от: Анонимен 21 Май, 08:49

      И къде трябва ,бе овчи?
      До тези които го правят ли?

  • Отговори (21) (1)
    10. добавен от: Анонимен 20 Май, 21:02

    Скандално е, защо се позволява да се вдигат цените при състоянието на бусчетата за София! Пътуването, ако си намериш място, е отвратително, набутани като скариди. Това си плаче за репортаж по телевизия, вероятно тогава имаме шанс някой да си отвори очите. Тези бусчета се чупят, дори няма елементарна безопасност на пътуващите!

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete