11 Март 2013, 09:44
(0) (0)
Прочетена: 1680 0

Троянци с шанс да изместят Дунав 2007 от шеста позиция.

Чавдар Троян победи Видабаскет като домакин с 93-78 и ще се бори с Дунав 2007 за шестото място в крайното класиране на мъжката А група. До момента троянци са равни с русенци с по 3 победи и 9 загуби в класирането, а до края остава още един кръг.

Независимо какво ще се случи в следващия кръг на 17-и март, шестото място ще се реши в отложената среща между Чавдар Троян и Дунав 2007 от 11-ия кръг на сезона, която ще се играе на 24-ти март. В първия мач между тях Дунав победи с 4 точки разлика, което означава, че ако преди директния сблъсък отборите са с равен актив, троянци ще трябва да бият с 5 или повече точки, за да завършат по-напред в класирането.

В днешния мач победата за Чавдар дойде след много силна трета четвърт. На почивката гостите имаха малка преднина, но категорично второ полувреме за троянци им донесе успеха с разлика.

Троянци спечелиха борбата под коша с 43-31 и имаха по-добър процент общо от игра – 53% срещу 41% на Видабаскет. Освен това баскетболистите на Чавдар си подадоха повече асистенции, отнеха повече топки и предизвикаха повече технически грешки на съперника.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатни с по 17 точки бяха Петър Лалев и Николай Маринов (7 асистенции, 6 борби). По 16 точки и 6 борби добавиха Радослав Кочев и Ценко Наков.