Воденият от Лъчезар Диков отбор на Чавдар Троян спечели шестото място в А група

25 Март 2013, 11:52
(0) (0)
Прочетена: 1148 1

Отборът победи Дунав 2007 в директен спор за позицията, това бе последният мач за сезона в А група

Чавдар Троян победи Дунав 2007 като гост със 104-77 и по този начин спечели шестото място в крайното класиране на мъжката А група. Отборите изиграха последния мач от първенството за сезона 2012/2013, който бе отложен от 11-ия кръг. По стечение на обстоятелствата, той се оказа и директен спор за шестото място в класирането. Така троянци завършват шести с 4 победи и 10 загуби, а русенци – седми с 3 успеха и 11 поражения.

Таблото показваше равенство през първата четвърт, но още до почивката гостите дръпнаха с 15 точки в резултата. Почти веднага след почивката разликата премина и границата от 20, а до края се увеличи още повече за категорична победа на Чавдар. Гостите спечелиха борбата под коша и имаха по-добра успеваемост от игра и от наказателната линия. Те имаха повече асистенции, отнети топки и по-малко грешки, което доведе до техен пълен контрол над събитията на терена.

За победителите най-резултатен с 22 точки беше Ценко Наков. 20 точки и 6 борби добави Радослав Кочев, а 17 плюс 8 записа Данаил Христов.

За домакините Николай Николов регистрира 18 точки и 4 борби. Янко Янков завърши с 12 плюс 10 борби, а по 11 вкараха Калоян Георгиев и Антон Диков.