Волейболистите на България и Бразилия изнесоха истински спектакъл в "Арена Ботевград"

22 Август 2014, 18:35
(0) (0)
Прочетена: 2552 0

Тази вечер се изигра последната контролна среща на българския национален отбор по волейбол преди заминаването им за участие във финалите на световното първенство, които ще се състоят в Полша. Независимо от загубата си с 3:1 гейма от Бразилия, те изиграха най-добрия си мач от подготовката си.
Пред  4 хил. души двата отбора представиха най-доброто, с което разполагат в момента, и публиката се наслади на класни изпълнения във волейболната игра.
Пламен Константинов включи Владо Николов още от самото начало на мача, което внесе по-голяма увереност срещу силните изяви на бразилците.
И двете технически прекъсвания в първия гейм бяха в полза на световните шампиони, които чак преди приключване на частта успяха да се откъснат с повече от две точки и затвориха при резултат 25:21.
Във втория гейм нашите национали водеха играта и техническите прекъсвания бяха в тяхна полза – 8:6 и 16:14. При 22:19 за българските национали и двата отбора си размениха по два несполучливи сервизи и нашите направиха 24:21. Бразилия успя да спаси две точки за 24:23. Тодор Скримов успя да разстреля блока на гостите и геймът завърши 25:23 в полза на България.
Третият гейм бе с успешно начало за волейболните национали и те поведоха с 5:2. Впоследствие допуснаха изравняване на играта и първото техническо прекъсване бе за световните шампиони – 8:7. Играта продължи точка за точка до 21:21. След непредизвикани грешки от наша страна съдиите не видяха, че при атака на Цветан Соколов топката докосна пръстите на бразилски играч и те поведоха с 23:21. Последва неуспешна наша атака за 24:21 и логично гостите спечелиха гейма с 25:21.
Бразилците започнаха силно четвъртия гейм, повеждайки с 6:1. Първото техническо прекъсване завърши 8:3 в тяхна полза. За пръв път от началото на мача имаше толкова голяма разлика в резултата. Треньорът Пламен Константинов пусна в този гейм почти всички волейболисти, за да види игровото им състояние. Гостите обаче не намалиха темпото и поведоха с 13:6. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:11 за Бразилия. Последваха силни минути за българите и те намалиха пасива до 15:18. Опитните бразилски играчи, обаче, не допуснаха изненади и поведоха отново с 22:16 което бе достатъчно за приключване на гейма в тяхна полза – 25:20, както и мача с 3:1 гейма.
Финалите на световното първенство започват на 1 септември, като нашите волейболисти ще играят в Гданск на 2 септември от 17,30 часа срещу Мексико.