Волейболните ни национали победиха Белгия с 3:1 гейма

9 Август 2014, 18:49
(0) (0)
Прочетена: 2006 3

Пред повече от две хиляди зрители тази вечер в „Арена Ботевград” се изигра контролната среща между националните волейболни отбори  на България и Белгия, завършила 3:1 гейма в полза на нашия тим. Началото бе неблагоприятно за българските волейболисти. Белгийците бяха по-концентрираният отбор и поведоха с девет точки в първия гейм, завършил в полза на гостите – 25:20.
Във втория гейм значително се подобри играта на момчетата на Пламен Константинов и те го взеха при резултат 25:22. Тодор Алексиев, Цецо Соколов и Йосифов направиха хубави изпълнения в решителните моменти.
Третият гейм бе изключително равностоен, в който добри изяви имаше Тодор Скримов. Българските национали успяха да се наложат с 25:21.
В четвъртия гейм българските волейболисти водеха през цялото време, но допуснаха изравняване при 24:24. В крайна сметка те взеха и този гейм при резултат 28:26.
Следващата контрола е на 20 август срещу Бразилия – отново в „Арена Ботевград”.