Сряда, 17 Юни 2026, 12:32

Време е за нова златна страница в историята на Балкан

4 Юни, 07:05
(3) (0)
Ботевград - Спорт
Прочетена: 1649 12


Има вечери, които остават завинаги в паметта на един град.

Има мачове, които са повече от спорт.

Има моменти, в които историята чука на вратата и пита дали сме готови да я посрещнем.

Такъв е моментът днес.

От десетилетия името Балкан е неразделна част от Ботевград. То е гордост, традиция и дух. То е спомен за големите битки, за шампионските триумфи, за легендите, които са носили зеления екип, за хилядите фенове, които са превръщали залата в непревземаема крепост.

Поколения ботевградчани са живели с този отбор. Бащи са водили синовете си на мачове. Дядовци са разказвали за великите победи. Деца са израствали с мечтата един ден и те да защитават цветовете на Балкан.

Днес тази история продължава.

Утре на паркета ще излязат момчетата, които носят не само своята отговорност, но и наследството на всички, които преди тях са градили името Балкан. Те ще играят за емблемата на гърдите си, за хората по трибуните и за града, който живее и диша с баскетбола.

На една победа сме от титлата.

На четиридесет минути сме от нова златна страница в историята на Ботевград.

Но историята никога не се пише само от играчите.

Тя се пише и от хората по трибуните.

От онези, които ще станат на крака в трудния момент.

От онези, които ще подкрепят отбора до последната секунда.

От онези, които ще покажат защо Ботевград е столицата на българския баскетбол.

Утре не ще играем само за настоящето.

Играем за спомените, които ще разказваме на внуците си.

Играем за децата, които ще бъдат в залата и след години ще казват: „Аз бях там.“

Играем за бъдещето на Балкан.

Защото един клуб е силен не само заради своите титли, а заради хората, които застават зад него през годините.

Нека утре вечер залата бъде пълна.

Нека всеки стол бъде зает.

Нека всеки глас се чуе.

Нека Ботевград бъде едно цяло.

За миналото, което ни е направило горди.

За настоящето, което ни дава шанс.

За бъдещето, което градим заедно.

Балкан е на една победа от върха.

Ботевград, време е.

Да бъдем там.

Да бъдем заедно.

Да бъдем Балкан.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA


Източник: balkanec.bg

Коментари (12)

  • Отговори (3) (0)
    1. добавен от: Анонимен 4 Юни, 08:32

    Статията е като реч на Мел Гибсън в “Смело Сърце”.

  • Отговори (1) (0)
    2. добавен от: Анонимен 4 Юни, 08:42

    Значи остава филма утре да завърши щастливо

  • Отговори (4) (2)
    3. добавен от: Анонимен 4 Юни, 08:51

    Да попитам,за един познат.Колко в отбора са от община БОТЕВГРАД?

  • Отговори (9) (0)
    4. добавен от: Анонимен 4 Юни, 08:54

    Виждам го двойка този мач

  • Отговори (3) (0)
    5. добавен от: Анонимен 4 Юни, 09:44

    Щом пък това е най-големия проблем на Ботевград

  • Отговори (0) (0)
    6. добавен от: Анонимен 4 Юни, 10:43

    Пуснете вход свободен. САМО БАЛКАН

  • Отговори (9) (1)
    7. добавен от: Анонимен 4 Юни, 11:31

    Реално 5 евро са нищо за билет, но питате ли се, защо вече няма толкова фенове, както преди?! Причините са много..
    Лично на мен не ми харесва държанието на публиката.
    Повечето си нямат и понятие от баскетбол, но пък според тях "страшно" много разбират играта!
    На мен ще ми е неприятно да заведа детето си на мач и отстрани лелката, която е бягала по физическо възпитание да крещи по съдиите и отбора ндуми от сорта на "ей пе*ерас" "умри" и още куп други еУегантни епитети.
    Да, ще кажете, че всеки "гори" или има емоция, но според мен, не трябва да се изразява по този начин!
    Та, това е моето мнение и не ангажирам никого с него :)

  • Отговори (1) (3)
    8. добавен от: Анонимен 4 Юни, 12:32

    Боко каза ПКП, а сега би казал ПБП

  • Отговори (1) (2)
    9. добавен от: Атанаска Василева 4 Юни, 13:33

    айде, Балкан шампиони и после да им раздадат премии, за да мога да ги излъжа и да им ги взема, както направих с половин трудовец.

    • (2) (4)
      1. добавен от: Анонимен 4 Юни, 13:36

      Площада може да го пее попа 5 години, но за премии кметчето ще намери пари

  • Отговори (5) (2)
    10. добавен от: Анонимен 4 Юни, 14:16

    Никой не ходи вече в залата.
    Малоумни фенове които не знаят правилата и крещят глупости като некви орки от властелинът на пръстените

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (38)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (80)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (57)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete