Яна Георгиева от "Балкан" се класира шеста на Балканиадата в Румъния

28 Юли 2014, 12:33
(0) (0)
Прочетена: 879 1

Яна Георгиева от клуб „Балкан” се класира на 6-то място в 73-ата Балканиада, която се проведе в Питещ, Румъния, на 26 и 27 юли. В лекоатлетическите състезания участваха 15 държави. Яна се състезава в дисциплината 1 500 м бягане и постигна време 4:27:93. Не й достигнаха почти 2 секунди, за да спечели третото място, която взе Силвия Данекова с време 4:26:54. Нашата лекоатлетка финишира с почти еднакъв резултат, но с малки стотни разлика от гъркинята Елени Теадоракуполу и туркинята Озлем Кайя, които се класираха съответно на 5-то и 4-то място.
Треньорът на 25-годишната Яна, Димитър Василев сподели, че нейното бягане на Балканските игри е добро, в предвид на изключително малките разлики във финалните резултати. Освен травма от скъсан мускул преди три месеца, на Яна й попречи и силният вятър и дъжда, които се изсипаха по време на състезанието, каза още треньорът. Подготовката за Балканидата, нашето момиче провежда отпреди 3 месеца.
Общо за двата дни България спечели 7 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала.