Юношите младша възраст на "Балкан 1929" с равен срещу "Рилски Спортист" Самоков

21 Септември 2018, 08:40
(0) (0)
Прочетена: 1463 1

Вчера в Ботевград се изигра среща от втория кръг от шампионат на юношите старша възраст на Балкан 1929. Момчетата на Николай Христофоров бяха домакини на силния отбор на Рилски Спортист Самоков. След категоричната победа в първия кръг срещу Говедарци с 4:0, футболистите и в тази среща показаха много футболни качества.

През първата част двата отбора напипваха ритъма на играта си и липсваха чисти голови положения и пред двете врати. Отбора на Балкан като домакин стоеше по-добре на терена, но не успя да материализира добрите си атаки. Втората част започна по-добре за Балкан, като те стигнаха до изпълнение на наказателен удар след фал срещу Панталей Върбин. Зад топката застана капитана на отбора Йордан Дамянов и той не сгреши. Преднината на зелените беше твърде кратка. Гостите получиха шанс за изпълнение на пряк свободен удар и го изпълниха по блестящ начин и топката се озова в мрежата на Балканци.
До края на мача резултата не се промени и двата отбора заслужено си поделиха точките. Краен резултат 1:1

В неделя от 17:00ч. юноши старша възраст на Балкан ще бъдат домакини на ОФК Елин Пелин.

Ключови думи: ФК Балкан 1929