Четвъртък, 18 Юни 2026, 14:35

Задържаха Поро и още двама души при акция в Трудовец

6 Февруари, 10:21
обновена на 6 Фев 2026
(3) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 7504 82


Вчера около 20:00 часа криминалисти от Районно управление – Ботевград са провели специализирана полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с наркотични вещества, на територията на село Трудовец.

При проверка пред местен хранителен магазин служителите на реда са задържали мъж от Етрополе, осъждан по предишни дела. У него е открито топче тревиста маса с тегло около 4 грама, която при полеви наркотест е реагирала на MDMA.

В близост до мястото на проверката полицаите са установили още един мъж от Етрополе, а вътре в магазина – криминално проявен мъж със софийска регистрация. При последвалите процесуално-следствени действия е извършено претърсване на стара постройка, обитавана от последния, при което е открит и иззет плик, съдържащ около 610 грама тревиста маса, реагираща на MDMA.

По информация на balkanec.bg, един от тримата задържани е известният в региона с прякора Поро, сочен от местни жители като дилър на наркотици. В началото на септември миналата година стотици жители на ботевградския квартал „Саранск“ излязоха на протест и обявиха вендетa именно срещу него след смъртта на млад мъж от града. Тогава бяха потрошени неговият дом и автомобили в Трудовец. По данни на жители на селото, магазинът, пред който е извършен арестът снощи, е негова собственост.

Тримата мъже са задържани за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 354А от Наказателния кодекс. Разследването продължава под ръководството на прокуратурата.



Източник: ОДМВР - София

Подобни новини

Коментари (82)

  • Отговори (14) (1)
    1. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 10:37

    Dano e poro ne spre da trovi decata

    • (13) (0)
      1. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 11:08

      Поро пак се прояви

    • (2) (0)
      2. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 20:06

      Поро шего пуснат народа скоро шего линчува убиец

    • 3.

      Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

  • 2.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

    • (4) (0)
      1. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 11:08

      Даааа

    • (0) (2)
      2. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 15:02

      Наистина ли мислиш, че Кметът разрешава?

  • 3.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

    • (4) (0)
      1. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 11:10

      Да лично видях как се продава

    • (7) (1)
      2. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 14:52

      Къде е този магазин ? Подайте сигнали защо като виждате такива неща си мълчите ?

  • 4.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

  • Отговори (21) (0)
    5. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 11:10

    Голем чадър стои над него щом секи месец го ловят с наркотици и все си е вънка и продава

  • Отговори (10) (0)
    6. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 12:08

    Айде пак на свобода за наркодилъра до утре и след месец е пак в играта

  • Отговори (15) (2)
    7. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 12:44

    Вкарват в затвора наркоманите с по 1 цигара а дилара навънка хахахаха

  • 8.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

  • Отговори (5) (0)
    9. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 13:16

    Затвор

  • Отговори (6) (0)
    10. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 13:18

    Няма ли кой да го оправи Поро Поро итински мъже и мутри

    • (13) (0)
      1. добавен от: Анонимен 6 Февруари, 15:16

      КОЛКО ПЪТИ ЩЕ ГО ЗАДЪРЖАТ И ТОЙ ВСЕ НАВЪН И ВСЕ ПРОДАВА?
      ДЪРЖАВА ИМА ЛИ?

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (39)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (82)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (59)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (15)
70% Complete