Полицията в няколко района на Софийска област е задържала множество водачи за шофиране след употреба на алкохол и наркотични вещества, както и за управление на технически неизправни или неправомерно регистрирани автомобили, съобщават от МВР.
В Етрополе около 17:55 ч. на 29 май е спрян лек автомобил „Ауди“, управляван от местен жител. При тест с техническо средство пробата на водача е отчела положителен резултат за метамфетамин. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство по чл. 343б, ал. 3 от НК.
В Сливница около 13:05 ч. на 29 май е проверен товарен автомобил „ГАЗ“. Установено е, че водачът шофира с 0.90 промила алкохол в кръвта и е осъждан за същото нарушение. Той е задържан, като срещу него е започнато бързо производство по чл. 343б, ал. 2 от НК.
Същия ден около 18:50 ч. е извършена проверка на лек автомобил „БМВ“, при която дрегер и тест за наркотици са отчели положителни резултати за различни наркотични вещества. Водачът е задържан и срещу него е образувано бързо производство по чл. 343б, ал. 3 от НК.
В с. Алдомировци около 21:40 ч. на 31 май е спрян лек автомобил „Опел“, управляван от местен жител. Дрегерът е отчел 1.69 промила алкохол. Водачът е задържан за 24 часа и е образувано бързо производство по чл. 343б, ал. 1 от НК.
В района на Ихтиман около 08:50 ч. на 30 май в с. Мирово е спрян лек автомобил „Шкода“, управляван от жител на Долна баня. Уредът е отчел 1.69 промила алкохол. И той е задържан за 24 часа и срещу него е започнато бързо производство.
В Годеч около 11:10 ч. на 31 май е установен лек автомобил „Пежо“, управляван от неправоспособен водач. Освен това е установено, че регистрационните табели са издадени за друго моторно превозно средство. 30-годишният мъж е задържан и срещу него е започнато бързо производство по чл. 345 от НК.
По всички случаи са образувани досъдебни или бързи производства.
Следвайте Balkanec.bg:
Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg
В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg
Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA
Публикувано на 5.06.2026г. 18:13 | Продава
Публикувано на 5.06.2026г. 11:02 | Дава под-наем
Публикувано на 5.06.2026г. 08:30 | Дава под-наем
Публикувано на 3.06.2026г. 17:09 | Продава
Публикувано на 2.06.2026г. 21:19 | Взима под-наем
Публикувано на 9.06.2026г. 15:59 | Търси
Публикувано на 9.06.2026г. 04:23 | Предлага
Публикувано на 8.06.2026г. 04:17 | Предлага
Публикувано на 4.06.2026г. 13:45 | Предлага
Публикувано на 4.06.2026г. 08:24 | Търси
Публикувано на 8.06.2026г. 15:48 | Продава
Публикувано на 30.05.2026г. 14:42 | Продава
Публикувано на 15.05.2026г. 10:54 | Продава
Публикувано на 25.04.2026г. 05:20 | Продава
Публикувано на 5.03.2026г. 07:18 | Продава
А в Своге няма никакви нарушения защо ли?
Събудете се, ... взимайте книжки , съдете ефективни присъди !!! 30 години сън и полудрямка и се правиме, че всичко е наред!Иска ми се да ВЯРВАМ, че поне сега сме на верен път! Пазете нормалните хора,че вече не останаха!!!
На верен път,ама друг път!!!
Сега са нашите хора, комунделите.
Яко наркомани в това Етрополе.
Още по лошо ще става.Само гледайте,,оптимисти"
Тестове освен положителен почти не отчитат отрицателен,ФАЛШИВИ ЗА ДА МОГАТ ДА СЪДЯТ ВСЕКИ СПРЯН И ТЕСТВАН ВСЕ ПАК НА ЧОВЕК ПО МИН.1200 ЮРО ЗА СЪДИЛИЩА ОТДЕЛНО ЦЕНАТА НА КОЛАТА,ТЕЗИ СХЕМИ ГИ НЯМА НИКЪДЕ В ЕВРОПА!
Стига с тоя рекет на норода ! Що не проверяват дехутати за наркотици и корупция ! Еничари да бяха ..... ама и тяхната баница скоро ще свърши
Да проверяват полицаите с тези дрегери, повечето ще светнат положително .