Загуба на "Балкан" като домакин срещу "Левски" (Снимки)

26 Октомври 2013, 19:22
(0) (0)
Прочетена: 4403 11

Два часа преди първия домакински мач в този сезон на НБЛ, в зала „Балкан” се състоя официално представяне на отбора и празнична феерия с участието на Младежкия духов оркестър и Мажоретен състав.
Това бе и хубавата част за многобройната публика, изпълнила до краен предел спортната зала.

В  първата си домакинската  среща „Балкан” не можа да надхитри „Левски” в дербито на втория кръг и след като води през първите две части, второто полувреме бе изцяло за гостите и те победиха с 92:88 - /22:15, 24:19, 16:28, 26:30/. Отново решаващи се оказаха стрелбата от далечно разстояние и защитата.

Христо Захариев бе над всички на терена със своите 37 точки, 4 борби и 3 асистенции. 12 точки добави Димитър Ангелов, а с 10 завърши Стефан Георгиев.

За Балкан с дабъл дабъл от 22 точки и 10 борби се отчете Гейб Нътсън, 18 вкара Ноа Далман, а близо до трипъл дабъл с 16 точки, 10 борби и 8 асистенции бе Иван Лилов.

В следващия кръг на първенството Балкан ще гостува на Рилски спортист.