Започна баскетболният турнир "Росен Бенчев" (снимки)

29 Ноември 2013, 10:28
(0) (0)
Прочетена: 2374 3

Тази сутрин в спортна зала „Балкан” – Ботевград, започна седмото издание на традиционния баскетболен турнир в памет на бившия ученик на ПГТМ „Христо Ботев” – Росен Бенчев.

Спортната надпревара започна с мача между традиционно силните отбори на ПГТМ "Христо Ботев" и ПГ по КТС – Правец. Интригата се подсилваше и от факта, че в двата отбора играят седем баскетболисти от младежкия тим на „Балкан”. След едно първо полувреме /34-39/, в което доминираха възпитаниците на гимназията от Правец, момчетата от Ботевград съумяха да пречупят коравия съперник след силна трета четвърт, в която намалиха разликата само на две точки.  След четири минути игра в решаващата четвърта част баскетболистите на Ботевград поведоха с пет точки. Две минути преди края, след „тройки” на Филип Виденов от Правец, резултатът бе изравнен – 76:76. С повече късмет и по-здрави нерви се представиха състезателите на ПГТМ и заслужиха победата – 82:79.

След обяд, от 14:30 часа, ще се играе финалната среща между ПГТМ и победителя от мача ГПЧЕ „Ал. Константинов” – Правец,  - „Чавдар” – Троян, който се играе в момента.

Турнирът бе открит след изиграване на първата среща от директора на ПГТМ „Хр. Ботев” – Добрин Христов, който благодари на домакините от зала „Балкан” и спонсора Бенчо Стаменов. Той пожела на участващите отбори успешно представяне и спортменско поведение – характерна черта на традиционния турнир.