Завърши ремонтът на двата виадукта при 34-и км на АМ „Хемус“ в платното за София. В средата на януари т. г. започнаха неотложни дейности по трите съоръжения между 33-и и 36-и км на магистралата.
На 31 юли приключиха работите по две от тях и бе възстановено движението, с което се повишава безопасността на пътуващите и се намалява времето за преминаване. До този момент на тези съоръжения не бяха извършвани ремонти от пускането им експлоатация в края на 70-те години на миналия век.
Ремонтът на съоръженията е както на горното, така и на долното строене. Извършените дейности по горното строене включват подмяна на бетонови плочи, полагане на нови - хидроизолация, асфалтова настилка, тротоарни конзоли, хоризонтална маркировка и монтаж на нови парапети, ограничителни системи за пътища /мантинели/ и пътни знаци. Ремонтните дейности на долното строене са на - носещата конструкция, колоните, ригелите и стъпките на колоните.
До средата на август ще продължи работата по долното строене на виадукта „Коренишки дол“ при 36-и км, като дотогава ще остане затворено платното в посока София и трафикът ще продължи да се осъществява двупосочно в платното за Варна. До завършване на строителните работи трафикът ще продължи да преминава двупосочно в платното за Варна, като са обособени една лента за автомобилите пътуващи към Варна и една към София, а скоростта е ограничена до 90 км/ч.
С пускането на движението по двата виадукта при 34-и км ще се скъси с 5 км участъкът от магистралата, на който е въведена временна организация на движението, като ще остане само стеснен участък с дължина около 1 км в района на „Коренишки дол“, което ще облекчи значително трафикът по АМ „Хемус“ и ще се съкрати времето за път.
Публикувано на 17.06.2026г. 10:02 | Продава
Публикувано на 14.06.2026г. 18:15 | Дава под-наем
Публикувано на 12.06.2026г. 11:43 | Дава под-наем
Публикувано на 12.06.2026г. 07:05 | Дава под-наем
Публикувано на 5.06.2026г. 18:13 | Продава
Публикувано на 17.06.2026г. 09:00 | Търси
Публикувано на 17.06.2026г. 08:53 | Търси
Публикувано на 16.06.2026г. 08:12 | Предлага
Публикувано на 16.06.2026г. 06:55 | Предлага
Публикувано на 16.06.2026г. 06:17 | Предлага
Публикувано на 8.06.2026г. 15:48 | Продава
Публикувано на 30.05.2026г. 14:42 | Продава
Публикувано на 15.05.2026г. 10:54 | Продава
Публикувано на 25.04.2026г. 05:20 | Продава
Публикувано на 5.03.2026г. 07:18 | Продава
Иба тия ремонте 30 години
Гласувайте за Шиши и тиквата, за иЗраждане и уродоличие и мечът с гел по дупките!!!
За Борисов и ГЕРБ!