Понеделник, 8 Юни 2026, 02:54

Жертва и 16 ранени при тежка катастрофа с автобус на АМ „Хемус“

12 Май, 09:29
(2) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 4646 10


Тежка катастрофа е станала тази нощ на автомагистрала „Хемус“ на входа на София. По информация на МВР, цитирана от bTV, инцидентът е възникнал около 1:00 часа след полунощ.

По първоначални данни автобус, управляван от 56-годишен шофьор, е предприел изпреварване на тежкотоварен автомобил, при което се е ударил в него.

На място е загинал 73-годишен мъж. Жена е настанена в болница в тежко състояние.

Общо 16 души са пострадали при катастрофата, като останалите ранени са с по-леки травми.

Според информация на bTV автобусът е пътувал от Североизточна България към летището в София, откъдето пътниците е трябвало да отпътуват на екскурзия.

От Центъра за спешна медицинска помощ съобщиха, че сигналът за инцидента е подаден в 1:08 часа. По данни на медиците автобусът се е ударил в строителен самосвал. На място са изпратени осем линейки.

В болница „Св. Анна“ са транспортирани трима мъже и три жени, в „Пирогов“ са приети майка с 3-годишното си дете, а във ВМА – една жена и двама мъже. В ИСУЛ са настанени една жена и трима мъже.

От СДВР съобщиха, че двамата шофьори са задържани.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg
В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg
Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA


Източник: balkanec.bg

Подобни новини

Коментари (10)

  • Отговори (1) (1)
    1. добавен от: Анонимен 12 Май, 10:47

    Ремонта на пътищата на Стрелеца и циганина Германеца е така!!!!

    • (0) (0)
      1. добавен от: Анонимен 12 Май, 11:09

      Стрелеца няма нищо общо с магистралата

    • (0) (2)
      2. добавен от: Анонимен 12 Май, 13:38

      Малоумник не защитавам никой хората нямат нищо общо с магистралата и автобусите на тая фирма са под всякаква критика

  • Отговори (20) (1)
    2. добавен от: Анонимен 12 Май, 11:52

    Калпави шофьори - това са причините за катастрофите!

    • (0) (20)
      1. добавен от: Гошо 12 Май, 19:26

      Шофьорите не са калпави .1Недостиг на шофьори 2.ниско заплащане
      3.карат цяла нощ и за почивка направи Ботевград - Новачене(без заплащане)
      4 Умора и заспиване нее първия случай

  • Отговори (6) (0)
    3. добавен от: Анонимен 12 Май, 13:09

    Карат като ненормални Тея с автобусите

  • Отговори (3) (1)
    4. добавен от: Анонимен 12 Май, 14:42

    Тировете вън от пътя,отново отнет човешки живот заради тях. ДОКОГА ЩЕ ГИ ТЪРПИМ.

  • Отговори (0) (0)
    5. добавен от: Анонимен 12 Май, 21:10

    Къде е автобуса? Защо се крие, а камиона е още на мястото?

    • (1) (20)
      1. добавен от: Анонимен 12 Май, 22:56

      Нищо не се крие, дано само не опънат чадър над тира,като всеки път,при такива катастрофи.

  • Отговори (1) (20)
    6. добавен от: Анонимен 13 Май, 09:38

    Тежкотоварните автомобили са като богопомазани на пътя,каквото и да направят, никой не ги наказва,това наистина е странно,ни явно нормално за нашата държава.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (32)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (70)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (10)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete