Златен дубъл за Балкан! Юношите U19 станаха шампиони

14 Май 2023, 16:25
(1) (0)
Прочетена: 732 3

Балкан е новият шампион в Държавното първенство за юноши U19. Тимът спечели трофея в тази възраст след 9 години пауза, след като в изключително оспорван финал днес в „Арена Ботевград“ надви Левски с 84:74.

Баскетболистите на Мирослав Ралчев, много от които не са още във върховия набор, завършват сезона със златен дубъл, след като преди това спечелиха и Купа БФБ – отново в мач срещу Левски.

Красимир Петров откри резултата с тройка, но след това „зелените“ отвърнаха с 10 поредни точки и се откъснаха напред. Играта продължи кош за кош, а след десет минути игра Балкан водеше с 25:18.

Пет поред за Левски в началото на втория период почти заличиха изоставането на тима. Много бързо обаче домакините отново започнаха да трупат аванс и след тройка на Илиян Пищиков в средата на частта разликата за първи път стана двуцифрена – 36:25. Последваха силни минути за столичния тим, който на почивката намали за 37:41.

Макар да играеше по-стабилно в подкошието, ботевградският тим дълго време изпитваше сериозни проблеми при стрелбата от далечно разстояние. Подемът в играта на Левски продължи и след паузата, като след серия от 9:2 обратът бе факт – 46:43, принуждавайки Мирослав Ралчев рано да вземе прекъсване. Балкан бързо си върна водачеството след това, като последната четвърт започна при 62:55 в негова полза.

Интригата се запази до последно, като „зелените“ поддържаха аванс от няколко точки, а две минути и половина преди края се откъснаха със 76:67. Последваха пропуски и от двете страни, но в края Балкан направи преднината си двуцифрена и спечели.

Иво Корестилов записа 27 точки и 12 борби за победителите. С 20 точки и 10 борби е Стефан Михайлов, а дабъл-дабъл има и Александър Гавалюгов - 13 точки и 10 асистенции.

Източник: BGbasket.com

Ключови думи: БК Балкан