Златица отбеляза своя празник
С богата празнична програма и в присъствието на стотици жители и гости Златица отбеляза своя традиционен празник, който се чества в последната неделя на месец май. Специално изградената шатра пред НЧ „Христо Смирненски – 1889“ се изпълни с хора, дошли да споделят празничния ден и да отдадат почит на града и неговите жители. Началото на празника бе поставено с изпълнение на химна на Златица от Детска вокална група „Златица“ с художествен ръководител Невелина Сараджова.
В своето приветствие кметът на община Златица Любомир Цветков поздрави жителите и гостите на града и подчерта значението на празника като време за равносметка и признателност към хората, които допринасят за развитието на общината. „Всеки празник е повод за размисъл за мястото на този ден в живота на хората. Вие сте двигателят, който със съпричастност и подкрепа стимулира обновлението и развитието на древната и същевременно с нов дух родна Златица“, заяви Цветков.
Той отбеляза, че през последните две години общината реализира редица инфраструктурни проекти, които променят облика на града и подобряват условията на живот на хората. Кметът изрази гордост от успехите на младите хора в сферата на образованието и спорта, както и от постиженията на самодейците, които достойно представят Златица на национални и международни форуми.
В словото си Цветков благодари и на бизнеса за подкрепата при реализирането на важни за общината проекти. Сред компаниите, получили специално признание, бяха „Аурубис България“, „Група ГЕОТЕХМИН“, „Елаците-Мед“, „Геострой“, „Геотрейдинг“, „ДПМ Челопеч“ и други дългогодишни партньори на общината.
Празничната програма продължи с изпълнения на Танцов ансамбъл „Средногорие“ към НЧ „Христо Смирненски – 1889“ с художествен ръководител Мирослав Гаврилов, както и на Танцов състав „Средногорие“ с ръководител Сабина Делова. Със своите изпълнения публиката впечатлиха още Владислава Христозова и Танцова формация „Балканджий“, които допринесоха за празничната атмосфера и бурните аплодисменти на присъстващите.
Празникът на Златица за поредна година събра поколения жители и гости на града, обединени от любовта към родното място, уважението към традициите и стремежа към едно по-добро бъдеще за общината.
Източник: balkanec.bg
Няма добавени коментари