Четвъртък, 25 Април 2024, 09:39

Злато и бронз за боксов клуб "Балкан" от Държавното първенство по бокс за жени и девойки

2 Юли 2021, 18:16
(0) (0)
Прочетена: 2217 3

Ботевград бе домакин на Държавно лично първенство по бокс за жени и девойки, което се проведе от 30 юни до 2 юли. В състезанието се включиха общо 61 боксьорки. Те успяха да предложат качествени и равностойни двубои,  a турнирът се проведе при отлична организация. Златен медал за нашия клуб "Балкан" спечели Десислава Костадинова в категория до 60 кг. при жените. С бронз се отличи Стефани Минчева в по-горната категория до 64 кг., също при жените. Двете възпитанички се готвят под ръководството на Пейчо Багдатов, който освен в ботевградския клуб, работи и в националните гарнитури на България за юноши и младежи.

При девойките с бронзови медали са Никол Николова (46 кг), Даниела Пенкова (69 кг), Милвана Марковска (81+), трите са състезателки на клуб "Балкан". „Локомотив” София е с две шампионки. Титли за „железничарите” спечелиха Румяна Александрова (54 кг) и Татяна Любенова (69 кг). „Локомотив” Горна Оряховица има златно (Дилиана Петрова, 46 кг) и две бронзови отличия (Ванеса Асенова, 54 кг и Дария Донева 48 кг).С най-много титли при жените се поздравиха от БК „Русе”. От тима излъчиха две шампионки, в лицето на Габриела Димитрова (54 кг) и Анна Мария Дялова (64 кг).

Голямата ни боксова надежда - Стойка Кръстева от „Локомотив” София спечели титлата в категория до 51 килограма. Двукратната европейска шампионка ликува със златния медал, след като на финала победи Ерика Станоева от „Ладимекс”. Турнирът бе част от подготовката на Стойка за Олимпийските игри в Токио, които стартират на 23 юли.

Ключови думи: бокс , Боксов клуб "Балкан"