Злато за Стефан Стаменов и бронз за Виктория Николова от СК “Сунг-Ри” на традиционният “Galeb Trophy” в Белград

1 Ноември 2022, 20:34
(2) (0)
Прочетена: 1308 7

При младежи в категория - 68 кг. Стефан Стаменов триумфира с важна победа на финала срещу настоящият вицесветовен шампион от Сърбия. За Стефан това бе последния турнир при младежите и той завърши като шампион. Калоян Бинев, който се качи в горна категория - 74 кг. загуби на четвъртфинала след тежка битка срещу поставения под номер 3 в световната ранглиста.

Цветослав Джезов също загуби мача за медал в категория - 37 кг. Теодора Методиева и Марина Михайлска играха добре, но и двете за първи път се качват в горни категории на международния форум. Теодора изгуби мача буквално в последната секунда.

Николай Николаев в категория - 33 кг. при кадетите изгуби след оспорвана среща. Той също е дебютант в тази възрастова група.

Сега на Стефан предстои операция на коляното и дълго възстановяване преди отново да стъпи на бойното поле.
Останалите състезатели от клуб “Сунг-Ри” Ботевград заминават в град Дупница на международен тридневен лагер, който е от 11 до 13 ноември, след което предстоят още два турнира до края на годината.

Клуб “Сунг-Ри” Ботевград благодари за подкрепата на президента Цветан Миньовски, на Фирмите “Никсметал” и APS, също така и на община Ботевград за подкрепата.

Ключови думи: "Сунг Ри" Ботевград