Събота, 27 Април 2024, 18:53

Зрелищно равенство за юношите на "Балкан 1929" срещу "Ботев 57", най-малките с победа

10 Май 2021, 12:07
(0) (0)
Прочетена: 854 0

Юношите старша възраст на "Балкан 1929" спретнаха истинско голово шоу срещу софийския "Ботев 57" вчера (9 май). В двубой, игран на стадион ”Христо Ботев" в Ботевград, двата отбора не се победиха и завършиха наравно 3:3 след истински спектакъл. Срещата бе от предпоследния кръг на първенството. След нейния край, "зелените" остават на второто място в класирането, където със сигурност ще завършат кампанията.

Двубоят започна по-добре за гостите от "Ботев 57", които първи поведоха в резултата. Последва мигновена реакция от страна на "Балкан 1929", които още до почивката сътвориха пълен обрат благодарение на поредното силно представяне на Николай Миков. Нападателят вкара и двата гола и превърна обрата във факт на почивката - 2:1. През второто полувреме срещата премина през още перипетии. Гостите от София успяха да изравнят, а в последствие също сътвориха обрат и обърнаха нещата в своя полза - 2:3. Балканци не се предадоха и до края успяха да изравнят с късен гол в края на мача на капитана Йордан Дамянов от дузпа, свирена за нарушение срещу Николай Миков - 3:3.

Срещу същия съперник, подготвителната група на "Балкан 1929" спечели с 2:1 в двубой, игран в София през уикенда. Най-малките футболисти на "зелената" школа надделяха над съперника си с попадения на Емилио Денчев и Георги Стефчов.

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , Детско-юношески футбол , ДЮШ , футбол