15 годишен дебютира за първия успех на шампионите за 2020 година

5 Януари 2020, 20:58
(0) (1)
Прочетена: 2476 3

Балкан започна успешно 2020-а година. Отборът на Йовица Арсич победи като домакин Академик Бултекс 99 с 83-64, след като водеше през целия мач с двуцифрена разлика. Най-голямата разлика в мача бе 26 точки като за кратко в последната гостите свалиха на 12 точки, но Балкан не позволи разликата да падне повече. Дебют за шампионите направи 15-годишният Илиян Пищиков от нашата школа. Отборът на гостите бе воден от помощник-треньора Йордан Янков заради наказание на наставника Асен Николов от последния мач на отбора.

Балкан започна силно мача със серия 9-0 в първата минута и половина. Постепенно пловдивчани подобриха игра, водени от Обрад Томич и свалиха на няколко пъти пасив на 3 точки в края на периода. С добра стрелба отдалеч на Дейшон Найт и Крис Минков домакините поведоха с 12 точки след първите 10 минути. Балкан започна силно и втората част със серия 10-2, за да се откъсне с 20 точки напред 3 минути след началото на втория период при 39-19. Двата отбора пропуснаха доста стрелби в ответните атаки, но Балкан запази двуцифрена преднина и на почивката. Домакините изиграха много силна трета четвърт, в която качиха аванс до 26 и последва леко отпускане след това. Балкан започна много слабо последната част с доста грешки, от които Академик се възползва и свали разликата на 12 точки при 57-69. Домакините нямаха кош в първите 3 минути и половина на частта, заради което Академик направи серия 7-0. Последва таймаут за Йовица Арсич, след който нещата влязоха в ритъм и Балкан и не позволи на съперника да се доближи повече.