20 Януари 2019, 19:29
(1) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 1034 1

Младият тим на Академик София поднесе изненадата на кръга и победи Рилски спортист в Самоков с 85:81. Самоковци изпитваха солидни кадрови проблеми преди сблъсъка, а от състава отсъстваха Дерек Райт, капитанът Йордан Бозов, както и гардът Евгени Хаджирусев. В следващия кръг Академик почива, а Рилски спортист приема Левски Лукойл в поредния мегасблъсък част от мъжкото ни първенство.

Първото полувреме на срещата не бе особено резултатно като двата тима си размениха по една част. Първата бе спечелена от Рилски спортист с три точки, а във втората гостите показаха по-добра успеваемост при атаките си , което им позволи на полувремето да водят с 3 точки-36-39 в полза на Академик.

След паузата гостите от Академик излязоха на терена пределно мобилизирани, което се отрази на резултата, който преди последната четвърт бе 52:63.

В нея самоковци заиграха по-добре в защита и стигнаха до изравняване, а не след дълго и излязоха напред в резултата. Гостите обаче не се предадоха и си върнаха водачеството, което този път успяха запазят до края.

Най-резултатен за победителите бе Цветомир Чернокожев, който наниза 16 точки. С 11 завърши Николай Грозев.

Над всички за Рилски спортист в двубоя бе Златин Георгиев със 17 точки, а с по 15 завършиха Малик Диме и Джейлън Дженкинс.

Източник: nbl.basketball.bg