Балкан 1929 обърна Чепинец с 9 играчи на терена

30 Октомври 2016, 16:50
(0) (0)
Прочетена: 4247 9

Трета поредна победа записа футболният отбор на Балкан 1929 в XIII кръг на Югозападната трета лига. Тимът победи Чепинец като гост във Велинград с 2:3 след пълен обрат в резултата.
Първият гол падна още в 30-та секунда на мача в полза на домакините. Цветослав Ботев получи червен картон заради спречкване с играч от противниковия отбор, а малко след това след контраатака Чепинец увеличи преднината си при 2:0. Няколко минути преди края на първото полувреме Цветелин Цаковски записа първият гол за ботевградчани и така и резултатът на почивката бе 2:1.
Втори червен картон получи Балкан в 52 мин след нарушение на Денис Мартинов и гостите останаха с 9 играчи на терена. Това обаче не се оказа сериозна пречка за тях и така в 86мин. и 90мин., след подаване на Илиян Георгиев, Цаковски обърна играта и вкара още два гола за Балкан. Срещата завърши при резултат 2:3.

"Трета поредна победа отбелязваме по три гола. Радващото е, че отборът показа характер и обърнахме срещата, макар и с двама играчи по-малко“, коментира играещият треньор и президент на клуба Иван Редовски.

В XIV кръг на 2 ноември (сряда) Балкан 1929 ще бъде домакин на Струмска Слава 1927 Радомир. Срещата ще започне в 14:00ч. на стадион „Христо Ботев“.