Петък, 26 Април 2024, 07:47

Балкан без проблеми във втория си мач срещу Академик, очаква своя съперник на полуфинала

1 Май 2018, 00:12
(0) (1)
Прочетена: 1604 8

Балкан стана първият полуфиналист в мъжкото баскетболно първенство, след като отстрани Академик София с 2-0 победи.
Ботевградчани се наложиха и във втората среща като гост с 98-68 и ще почиват спокойно в очакване на съперника си измежду Академик Бултекс 99 и Ямбол, които ще играят решаващ трети мач в Пловдив на 2 май.

Другият полуфинал ще бъде между отборите на Левски Лукойл и Рилски спортист, след като столичният тим спечели изключително трудно визитата си на Черно море Тича с 81-79 и стигна до 2-0 победи, а самоковци се наложиха с 80-70 над Берое в Стара загора и затвориха серията си.

Академик имаше преднина в първите пет минути, но след това Балкан набързо взе инициативата и започна да трупа аванс на сметката си. Атаката на домакините минаваше изцяло през Йордан Минчев през първото полувреме и за 17 минути той записа 21 точки от общо 31 за Академик до почивката.

С балансирана и спокойна, дори лежерна игра, Балкан водеше със 17 след първите две части. В средата на третата четвърт разликата стигна и мина вече 20, откъдето нещата се движеха вече без особено напрежение. В играта на Академик отсъстваше както тонус, така и организация, докато методично Балкан се придвижваше към целта си.

В края на двубоя ботевградчани вече се откъснаха с над 30 точки, за да приключат подобаващо четвъртфиналите.

Шестима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. ДиВон Уошингтън бе най-резултатен с 20 точки на своята сметка. 18 наниза Игор Кесар, 13 вкара Брандън Фортънбъри, с 12 се отчете Христо Захариев, а Джордан Калахан и Дейвид Хоутън прибавиха съответно 11 и 10 точки.

За Академик Йордан Минчев завърши с 26 точки, а Красимир Димитров и Костадин Лазаров добавиха по 10.