Балкан отказа Академик Пловдив за първа победа у дома

23 Декември 2020, 18:59
(0) (0)
Прочетена: 1341 3

Балкан спечели първа домакинска победа в “Арена Ботевград” този сез. Отборът на Йовица Арсич надигра Академик Пловдив с 91-77 . На няколко пъти в мача Балкан имаше двуцифрена преднина, но гостите се държаха близо и успяваха да свалят разликата. Все пак след три поредни тройки в края на Аврамов нашите поведоха с 15 и до края удържаха успеха докрай. Това бе четвърти успех за нашите, които имат и 3 загуби, а пловдивчани са с баланас 4-4. В следващия кръг на 29 декември ботевградчани гостуват на Ямбол в последен мач за 2020 година.

Мачът започна оспорвано с висока резултатност и за двата отбора. Балкан стреляше с висок процент от тройката като имаше 5 тройки от 5 опита в първите 5 минути, в които поведе с 19-12. Три от тях бяха дело на Сияни Чеймбърс който вкара 9 точки в първите минути. В края на периода в игра влезе Марин Маринов, който наниза шестата тройка за ботевградчани. Томич и Вучица обаче също бяха точни, за да свалят изоставането на своя тим на 4 при 22-18. На няколко пъти Балкан се откъсваше напред с 9, но силни минути на Вучица не позволяваха на домакините да излязат с повече напред. Първият период завърши с пробив в последните секунди на Крис Минков за 30-24 след 10 минути игра. Балкан запази преднина във втория период като най-голямата стигна 14 точки. Много силно в тази част за нашите се включиха Марин Маринов, Грозев и Чеймбърс, но Гуджино държеше Рилски спортист. За 20 минути нашите имаха 16 точки от бърза атака и само 2 на гостите от Пловдив.. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 55-41 в полза на тима на Йовица Арсич.

Второто полувреме започна слабо за нашите със серия 9-1 в първите три минути и половина, в които Академик свали пасив на 7 точки 57-50. Нашите нямаха кош от игра повече от 5 минути, в които разликата падна на 6 преди Божидар Аврамов да вкара тройка за 61-52, 4:17 преди края на третия период. Нашите отвърнаха със серия 13-2 в края на периода за да качат за първи път на 18, 70-52 малко преди края на третата.

Пловдивчани обаче не се отказваха и отвориха четвъртата част със серия 7-0 , за да свалят отново под 10 точки. В средата на периода интригата отново се завърза като разликата падна на 5 точки при 72-67.Разликата се запази малка, но три поредни тройки на Аврамов в последните три минути качиха аванса на 15, след което всичко приключи в полза на домакините.