Балкан открадна страхотна победа в Самоков

28 Декември 2019, 20:33
(0) (0)
Прочетена: 2025 5

Балкан спечели изключитлно драматична победа в Самоков. Отборът на Йовица Арсич изоставаше почти 30 минути в мача, но спечели като гост на Рилски спортист с 94-93 след обрат в края. Станислав Цонков бе в основата за успеха с много силни финални минути и ключова тройка 50 секунди преди края, с която Балкан обърна нещата в своя полза. В първия мач между двата тима Балкан отново спечели с 2 точки и двама в Ботевград. Това бе 12-та победа за шампионите, които ще посрещнат Нова година на върха в първенството само с една загуба.

В следващия кръг на 5 януари Балкан приема у дома Академик Бултекс 99.

Мачът започна по-добре за Рилски спортист, който поведе с 14-6 в първите минути. Балкан допусна няколко грешки, но след това отговори със силна серия 9-0 и обърна нещата в своя полза за две минути при 15-14. Последваха няколко обрата. Желев вкара три тройки за своите, но след първата част Балкан запази предимство от 2 точки при 26-24. На два пъти във втория период Балкан повеждаше с по 5 точки, но загуби водачеството си след три поредни тройки на съперника. Минута преди края на първото полувреме самоковци поведоха за първи път с 9 точки при 56-47. След 20 минути тимът на Людмил Хаджисотиров имаше страхотен процент от тройката и цели 12 тройки, след които водеше с 6 точки на почивката. Балкан не успя да вкара в първите 3минути на второто и Рилски увеличи водачество на 12 при 62-50. Балкан направи серия 11-2, за да намали до 3 точки, но домакините отново поеха контрола и поведоха с двуцифрена разлика. Две минути преди края тя отново става 12 при 75-63. Шампионите останаха и без Дейшот Найт, който излезе за пает фаула в края на периода. Цонко даде подем в играта на Балкан, но след третата част Рилски водеше отново с 11 при 80-69. Дълго време в последната домакините запазиха двуцифрен аванс, а в средата на периода тимът остана и без центъра Игор Кесар, който излезе за пет фаула. Балкан се вдигна на щурм, за да свали отново на 4 точки при 87-83 3 минути преди края.След умишлен фаул на Кени Хол Рилски увеличи на 89-84. 2:45 минути преди финалната сирена домакините вдигнаха на 7 при 91-84 след пропуск на Балкан под коша. 1:25 преди края Балкан свали на две при 89-91.

50 секунди преди края на мача Васов изпусна сам от тройката, а тройка на Цонков доведе до обрат при 92-91.Браун вкара два фаула за 93-92 Кени Хол върна за 94-93, домакините изпуснаха в ответната атака и победата остана в ръцете на Балкан.

Михайло Секулович бе най-резултатен за победата със 17 точки, а 15 отбеляза Кени Хол. Станислав Цонков вкара 14 и бе в основата за успеха в края с ключова тройка секунди преди края, а 13 и 5 борби имаше Марко Радонич.

За Рилски спортист най-много по 22 точки имаха Брендън Браун и Хавиер Джонсън, който овладя и 9 борби. Тихомир Желев вкара 12, а 11 реализира Евгени Хаджирусев.

Източник: balkan-basket.com