Балкан отново победител в турнира "Иван Андреев"

29 Декември 2017, 14:04
(1) (0)
Прочетена: 2648 3

Баскетболистите на Балкан с треньор Николай Пеев постигнаха 4 победи от 4 мача и заслужено се наредиха на първото място в мемориалния турнир „Иван Андреев”. Общо 6 отбора премериха сили в тридневната надпревара за момчета, родени 2005г и 2006г. Припомняме, че в предишното издание на турнира балканци отново станаха абсолютни шампиони, тогава водени от треньора Виктория Маринова.

На финала, който започна в 12:00ч. в „Арена Ботевград”, ботевградчани се наложиха над Черно море Варна. Първото полувреме завърши при 35-25. В третата част „зелените” увеличиха преднината си на 60-38, а крайният резултат след последния съдийски сигнал бе 72-55.
Преди тях, на полуфинала Лукойл Академик победи македонския Академия FMP Скопие.

6 място – Арис (Солун).

Призът на Лукойл бе връчен от сина на Иван Андреев – Здравко Андреев, а внучката на славния баскетболист и треньор връчи купата на големите победители от Балкан.
И в това издание на мемориалната надпревара бяха предвидени индивидуални награди. За топ реализатор на турнира бе обявен Кристиян Попов от Черно море. Най-полезен играч във финален мач стана Даниел Йорданов от Балкан, а за най-добър играч на турнира бе избран Александър Гавалюгов, също от отбора на домакините.

„Благодаря на всички участници и родители, без вас този турнир нямаше да го има”, заяви президента на Балкан Михаил Михайлов, с което закри турнира.