Балкан победи Черно Море и спечели серията с 2-0

1 Май 2013, 18:56
(0) (0)
Прочетена: 2663 0

Балкан Ботевград спечели серията с 2-0, като победиха Черно море и във втория двубой с 91-86 и се класираха за полуфиналите.
На полуфиналите Балкан ще се изправи срещу Левски, който победи и в двата си мача Берое.

Мача започна с изключителен заряд. Още през първите 10 минути сините показаха, че са излезнали за победа. През това време те вкараха 26 точки срещу 19 на Балканци.

През втората четвърт доминацията на Черно море продължи, като те увеличиха преднината си на 12 точки, а зелените върнаха само 5 от тях и на полувремето резултата бе 47-40.

Ботевградчани се събудиха през второто полувреме и показаха класата си. За 20 минути зелените вкараха цели 51 точки, които им помогнага да се върнат в мача, а дори и да поведат 2 минути преди края на мача.

Балканци вкараха 56% от опитите за стрелби, които се оказаха решаващи в края на мача.

Данчо Бозов бе най-резултатен за Балкан с 20 точки. Урош Петрович и Владимир Панич вкараха по 16.

За моряците с най-много завърши Васил Кьосев, който вкара 17 точки. Асен Великов добави 16 точки, 7 борби, 6 асистенции и три отнети топки.