Балкан победи новосформирания състав на Академик София

10 Януари 2018, 20:30
(1) (0)
Прочетена: 2905 5

БК Балкан стартира с победа в четвъртфиналите за Купата на България по баскетбол, като тази вечер се наложи като гост над новосформирания състав на Академик София с 83-54. Така ботевградчани застават с крачка напред към полуфиналите и повеждат в серията с 1-0, където се играе до 2 победи в 3 мача.
"Зелените" играха без един от титулярите си Христо Захариев. 199-сантиметровото крило е с болки в кръста, което го остави извън сметките на Небойша Видич и при срещата на Балкан срещу Академик Бултекс 99 преди няколко дни. Захариев не е напълно възстановен от травмата.

Интрига имаше само в първите няколко минути на срещата, но гостите бързо взеха топката в свои ръце и закономерно дръпнаха напред. Академик не успя да реализира кош от игра в последните 4 минути от първата част и позволи на съперника си да поведе с 9 точки.
Неуспешните атаки на домакините продължиха и само за две минути от втората четвърт разликата скочи до 15. Към средата Академик успя да вкара няколко коша, но все пак разликата остана двуцифрена. На почивката тя бе 11 точки.

През третата част Академик намали разликата до 9 точки, но "зелените" направиха" серия от 14-0.
В средата на последната част авансът на ботевградчани достигна 40 точки. В последните три минути наставникът на Балкан Небойша Видич пусна в игра юношите, след като тимът вече водеше с 42.

Сред тях дебют при мъжете направи и 15-годишният Аристидис Папатеодору, до момента играл само за втория състав на ботевградчани. Игор Кесар бе най-резултатен за победителите с 18 точки, 12 вкара Радослав Кочев.

Следващата среща от четвъртфиналите ще бъде следващата сряда - 17 януари, от 18:00ч. в Арена Ботевград.