Балкан разби Лукойл във втория мач от финалите

25 Май 2015, 18:45
(0) (0)
Прочетена: 4135 40

Очаквано, във втория мач от финалите между Балкан и Лукойл Академик имаше много напрежение и емоции. Мачът се изигра от 18:00ч. в спортен комплекс „Правец”, където „студентите” претърпяха втората си загуба от началото на сезона и първата като домакински отбор. Балканци поведоха още в първата част и докрая не позволиха на опонентите си да поведат. Тимът в зелено категорично бе по-добрият днес и се наложи с 80:88. Така резултатът във финалната серия става равен - 1-1.
След извънредното заседание на ДАС, свикано заради жалба на БК Балкан, днес Арбитражната комисия към НБЛ отмени наложеното наказание на ботевградчани, а именно лишаване от едно домакинство заради обиди от страна на публиката. Следващият мач ще се изиграе на 27 май (сряда) от 19:00ч. в „Арена Ботевград”, а четвъртият ще бъде на 29 май (петък) от 20:00ч.

Срещата започна с агресивна игра от страна и на двата тима, като в средата на първата четвърт резултата бе равен 6:6. Малко след това бърза атака на балканци и кош на Павич изведоха отбора напред, а след тройка на Бруно Шундов Лукойл отново изравниха. Преднината на ботевградчани започна да се увеличава, а след края на първата четвърт разликата стана двуцифрена – 14:26. Доста изстрели към коша обаче пропуснаха домакините от Правец. И през вторите 10 минути те не успяха да стопят разликата в резултата, която почти през цялото време се задържа над 10 точки. Страхотни два пробива направи капитанът на „зелените” Павел Маринов, който завърши атаките с кош. Едва 45 секунди преди полувремето Лукойл успяха да доведат резултата до 38:45. Два точни изстрела от фаула на Педжа Стаменкович и кош на домакините докараха аванса на Балкан на почивката до 40:47.

Напрежението на терена все повече нарастваше. Гостите държаха водачеството и през третата част, където в четвъртата минута Лукойл успя да стопи разликата до 6 точки и резултат 52:58. Иван Лилов записа 2 тройки за по-малко от минута, с което отборът отново направи преднината двуцифрена. Никола Драгович от тима на „студентите” реализира и първия си забив, след което бе точен и от наказателната линия. Повторно включване от негова страна и кош на Крис Минков намалиха до 61:63, но след тройка поредната тройка на Лилов Балкан отново дръпна с 61:66.
В началото на последните и най-напрегнати 10 минути ботевградчани увеличиха преднината след бързи 5 точки. Към средата обаче на Милованович се наложи да догледа мача от скамейката, тъй като излезе за пето лично нарушение. Въпреки че до последно не се предадоха, силите на Лукойл не стигнаха.

Най-резултатен за отбора си бе Иван Лилов, който реализира 24 точки. Павел Маринов приключи с 18 точки, Педжа Стаменкович с 13, а по 10 записаха Върбанов и Павич.