Балкан с лесна победа в Ямбол

19 Януари 2019, 22:17
(2) (0)
Прочетена: 1097 0

Балкан записа лесна победа в последния кръг на НБЛ. Тимът на Небойша Видич победи като гост Ямбол с 87-68 и спечели девета победа в българското първенство. Така до момента нашите са с актив 9-5, съперникът е 3-10. Следващият мач на Балкан е на 22 януари срещу Алба Фехервар в Унгария.

Новото попълнение ЛаМаркъс Рийд дебютира с 12 точки, 1 асистенция, 1 открадната и един блок за близо 15 минути на терена. За това време той направи и един фаул като бе 3/ 4 от средно разстояние и 1/ 1 от тройката.

Ямбол имаше леко предимство в началото на мача, но в края на първата част Балкан обърна и поведе с 5 точки след нея. Нашите спечелиха убедително втория период с 22-11 и на почивката поведоха с 16 точки при 32-48. След почивката нашите вдигнаха аванс над 20 точки и задържаха така дълго време. В края на третата Ямбол успя да свали до 12. В началото на последната част Ямбол свали под 10 точки изоставане, но в края Балкан отново взе нещата в свои ръце и спечели убедително мача.

Най-голямата разлиак дойде в стрелбата от далечно разстояние като нашите вкараха 13 тройки срещу само 3 на съперника.

Александър Гаврилович бе най-резултатен за успеха с 15 точки и 9 борби, а 14 точки и 9 борби имаше Микейл Хопкинс. Капитанът Венци Петков реализира 12.

Станислав Говедаров бе най-резултатен за Ямбол с 16 точки, а 10 отбеляза новото попълнение Ларон Смит.