Балкан с ново поражение във ФИБА Къп

25 Октомври 2017, 21:51
(0) (0)
Прочетена: 1746 8

Балкан записа втора загуба в груповата фаза на турнира ФИБА Къп. Баскетболистите на Небойша Видич отстъпиха като гост на кипърския Керавнос с 69-88. Домакините поеха контрола в мача от самото начало и до края не допуснаха обрат. Христо Захариев отново не направи дебют за своя тим. Той бе в групата за мача, но не влезе в игра.

Следващият мач на „зелените“ във ФИБА Къп е след седмица като гост на Екселсиор Брюксел. Двубоят е от ключово значение, тъй като и двата тима все още нямат победа. Преди това, в събота, Балкан посреща Академик Бултекс 99 във вътрешното първенство.

Срещата започна кошмарно за българския тим. Домакините натрупаха разлика, която много бързо стана двуцифрена. Те отбелязаха цели 27 точки срещу едва 13 за своя съперник. Баскетболистите на Керавнос притиснаха максимално гостите, които само за една част направиха цели седем грешки. Балкан постепенно започна да влиза в ритъм през втория период и успя да смъкне пасива си само на пет точки. На почивката двата тима се оттеглиха при резултат 35-29 в полза на домакините.

След паузата Керавнос отново започна да увеличава разликата в своя полза и преди решителните десет минути отново водеше с двуцифрен аванс – 11 точки. Балкан нямаше сили за пълен обрат, а в края на мача кипърският шампион направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за българския тим бе Игор Кесар със 17 точки, като той овладя и 8 борби. Девин Брукс отбеляза 13 точки, а с 10 е ДиВон Уошингтън.

За Керавнос над всички бе бившият играч на Лукойл Академик Мохамед Абукар, който вкара 25 точки.