Балкан се класира в груповата фаза на ФИБА Къп

9 Октомври 2018, 21:13
(0) (0)
Прочетена: 1803 2

Балкан загуби втория си мач от квалификациите на ФИБА Къп, но успяп да се класира в груповата фаза на турнира за втора поредна година. Тимът на Небойша Видич отстъпи с 66-68 на Ден Бош след по-слабо второ полувреме, но продължава след като спечели първия мач с 10 точки.

Първото полувреме бе доста оспорвано с няколко смени на водачеството и изравнявания. Балкан контролираше голяма част от играта, но съперникът се държеше близо и тимът ни не успяваше да се откъсне с повече от 5 точки напред.. Така на почивката ботевградчани имаха аванс от 3 при 34-31.

Второто полувреме започна ужасно за Балкан, който допусна серия от 15-2 на съперника, който поведе за първи път с 10 точки. Последва таймаут на Небойша Видич. Малко след него тройка на Брендън намали изостването, но след третия период гостите водеха със 7. За кратко в началото на последната част Балкан намали пасив до две при 57-59,но холандците отново покачиха аванс. 8 секунди преди края на мача нашите свалиха до 2 при 66-68 , но не успя да стигне до обрат.