Балкан се затрудни, но взе своето от младежите

9 Февруари 2013, 20:43
(0) (0)
Прочетена: 2568 1

Отборът на Балкан (Ботевград) се затрудни при гостуването си на TESY България (20), но в крайна сметка стигна до успеха с 84:69. Победата бе пета поредна и общо единадесета за ботевградчани, които се изкачиха до третата позиция в класирането на Булсатком НБЛ.

Младежките ни национали за пореден път показаха страхотно желание още от самото начало на мача. Силна серия в заключителните минути на първата част им осигури лидерската позиция – 16:18 след 10 минути игра. Гостите се съвзеха през втората четвърт и постепенно обърнаха нещата в своя полза, а на почивката вече имаха аванс от 38:29.

Младоците на Любо Минчев не се отказваха и след подновяването на играта, но опитът на Балкан си каза думата. След 30 минути игра преднината на гостите вече бе двуцифрена – 60:48, а през последната четвърт крайния изход от двубоя бе фиксиран на 84:69 в полза на “зелените”.

Владимир Панич бе най-резултатен за Балкан с 20 точки, а Йордан Бозов отново блесна със 16 точки, 12 борби и 7 асистенции. Станимир Маринов добави 15 точки за победителите.

Ангел Нацкин вкара 11 точки за младежите, а Кирил Кирилов и Алекс Симеонов вкараха по 10 точки всеки.

Балкан има 11 победи и 5 загуби и е на трета позиция в таблицата, докато TESY България (20) е със 16 поражения от 16 мача.

Източник: Агенция Спортал