Балкан спечели трета поредна победа в НБЛ

20 Октомври 2019, 00:26
(0) (0)
Прочетена: 1291 0

Балкан спечели трета поредна победа в НБЛ. Тимът на Йовица Арсич надигра като домакин Черно море Тича със 101-66, след като водеше без проблем през целия мач. Дебют за шампионите направиха новите попълнения Алекс Симеонов и Кени Хол, а в игра се завърна и Марко Радонич, който пропусна първите два мача от българското първенство заради навехнат глезен на Суперкупата.

Следващата седмица на 23 октомври (сряда) Балкан започва в Ботевград участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа. В първия си мач тимът на Йовица Арсич приема у дома руския Енисей Красноярск. Мачът е от 19:00 часа в "Арена Ботевград".

Гостите от Черно море Тича поведоха в първите минути на мача след две тройки, но Митко Димитров и Крис Минков върнаха бързо предимството на Балкан. В този момент нашите направиха серия 15-0, за да се откъснат с двуцифрена разлика. Варненци започнаха мача с четири тройки като нямаха кош от игра, а след първите 10 минути Балкан запази аванс от 7. За кратко в началото на втория период гостите свалиха под 10 точки разлика, но добра стрелба на Балкан отвън качи разликата до 20 точки в средата на втората четвърт. Домакините нанизаха 6 тройки във втория период и задържаха солидна разлика от 18 точки на почивката. Балканз започна второто полувреме със серия 16-5 и качи преднината си на 34 точки след добро включване на Ивко Ивков. До края Балкан задържа голяма преднина. Мощна забивка на новото попълнение Хол в началото на последната част взриви публиката в “Арена Ботевград”, а Балкан качи разликата над 40 точки. Така старши-треньорът Йовица Арсич успя да пусне в игра всички състезатели от тима.

Най-резултатен за успеха на Балкан с 20 точки бе Крис Минков (6/7 от тройката), а 18 отбеляза Михайло Секулович. Ивко Ивков реализира 16, а по 11 точки имаха Митко Димитров и Дейшон Найт, който направи и 9 асистенции. Извън 12-те за мача бе Николай Вангелов.

Джеймс Гавин бе най-резултатен за Черно море Тича с 24 точки, а 12 отбеляза Коча Йовович. Симеон Илиев направи дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби.