Балкан U16 отказа Левски във втория си мач от финалите

10 Август 2020, 14:00
(0) (0)
Прочетена: 845 0

Юношите на Балкан до 16 години победиха Левски във втория си мач от финалите на Държавното първенство в Пловдив. Отборът на Виктория Маринова спечели тази сутрин със 102-73, след като водеше през целия мач, игран в зала “Олимпиада”. Това бе втори пореден успех за ботевградчани, които в неделя победиха друг столичен тим Септември. По-късно от 17:00 часа днес нашите излизат срещу Дунав 2016 в трети мач от група А.

Балкан започна много силно мача и поведе с 16 точки още в първата част. Левски свали малко изоставането, но балканци се задържаха напред с 8 след първата. Малко след началото на втората Левски се доближи на една точка при 25-26, но Илиян Пищиков качи преднината на “зелените” . Нашите отвърнаха със серия 13-2 , за да направят преднината си отново двуцифрена и на почивката водеха с 14 точки. След подновяване на играта Балкан държеше контрола в мача и след третата част поведе и с 24 точки. Най-голямата разлика през първото бе 28. През цялото второ полувреме Балкан запази двуцифрена преднина.“Сините” започнаха последния период със серия 9-1, за да скъсят дистанцията си, но тройка на Стефан Михайлов отново даде подем в играта на ботевградчани и до края нашите не дадоха шанс на съперника, печелейки с 29 след края.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за успеха с 33 точки, а 16 отбеляза Стефан Михайлов. Иван Христов също се включи много силно и имаше дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби.

Красимир Петров имаше също дабъл-дабъл с 21 точки и 12 борби. Джереми Колев реализира 14, а с 10 завърши Георги Аврамов.

Източник: balkan-basket.com