Балкан загуби от Берое

14 Ноември 2020, 22:03
(0) (0)
Прочетена: 1215 5

Балкан допусна второ поредно поражение в НБЛ. Отборът на Йовица Арсич отстъпи у дома на Берое със 72-79 след оспорван мач, игран без публика в “Арена Ботевград”. Двубоят бе отложен от 3 кръг на НБЛ заради случаи на коронавирус в тима на съперника. Шампионите бяха отново без Станимир Маринов, Денислав Вутев и Митко Димитров. Така до момента нашите са с актив 1-2, а съперникът е с два успеха и едно поражение.

Шампионите започнаха добре двубоя, но във втората част допуснаха обрат и до края на успя да вземе отново нещата в свои ръце. За кратко в третия период нашите си върнаха предимството, но в последната допуснаха пасив от 12 точки като не успяха да свалят.

Следващият мач на ботевградчани е чак след близо месец на 11 декември като гост на Черно море Тича. Обновената програма може да видите в секция програма - мъже в клубния сайт на шампионите ТУК .

Балкан зададе контрола в мача и поведе с 12-6 в първите минути. Тройка на Брейди Роуз намали, а Божо Аврамов отвърна в ответната атака, за да качи отново на 6 при 15-9. В последните секунди Брейди Роуз обаче вкара втора поредна тройка от далечна дистанция, за да свали бързо пасива на своите на 3 при 15-12. Именно гардът държеше Берое близо до Балкан през цялото време, а добри взаимодействия между Балабан (10 точки в първия период) и Аврамов запазиха преднина от 5 точки на домакините след първия период (21-16).

Тройка на Мичъл сложи начало на втория период, след която Берое отново се доближи на три точки, но Крис Минков я върна малко след това. Разликата падна за кратко на точка, но Тауан Ейджи вкара тройка в този момент, за да увеличи аванса. В средата на периода след открадната и кош на Николай Стоянов на бърза атака Берое обърна за първи път при 28-29. Берое направи серия 6-0 и се задържа напред до края на първото полувреме. Постепенно Балкан скъси дистанция и на почивка изоставаше с 36-38. Гостите спечелиха втория период с 15-22.

Тауан Ейджи се включи силно през първото полувреме като вкара 16 точки. Балкан обърна за кратко малко след началото на третата след тройка на Минков при 41-40, но Берое си върна аванс бързо. Последваха няколко смени на водачеството. Три минути и половина преди края на готите започнаха да покачват аванс и след две тройки на Мичъл и Стоянов поведоха с 48-54. Балкан изпусна няколко борби в защита и даде шанс на съперника да се задържи напред. Ботвградчани нямаха кош в последните две минути на частта, а тройка на Давонтей Джордан свали най-големия пасив от 7 след третата част (53-57).

Четвъртата част започна с грешка 5 секунди за Балкан, а американецът Бишъп отговори с тройка за 53-60. Балкан изпусна в ответната атака два пъти, а Берое качи на 9 малко повече от минута след началото на последния период. Гостите направиха серия 9-2 и покачиха за първи път на 12. След това Балкан направи добра серия, вкара две тройки поред, дело на Здравко Христов и Крис Минков, за да намали значително на 5 при 64-69 3 минути преди края. Нашите допуснаха няколко грешки и Берое се възползва, за да направи отново разликата двуцифрена при 66-76, 2:41 преди края. До края Балкан не успя да свали изоставането си и загуби мача.

Нашите допуснаха цели 20 грешки, от които съперникът се възползва и вкара 25 точки.

Трима играчи на Балкан имаха двуцифрен актив - Тауан Ейджи бе най-резултатен с 22 точки и 9 борби, а Дарко Балабан реализира 18. Трети по резултатност с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции бе гардът Давонтей Джордан.

Гардът Брейди Роуз бе в основата за успеха на Берое с 21 точки (4/7 от тройката), а 15 реализира Рейкуон Мичъл. Седариан Рейнс вкара 14, Николай Стоянов имаше 11, а 10 добави Кейлъб Бишъп.

Източник: balkan-basket.com