Балкан загуби у дома от Рилски спортист

14 Декември 2020, 21:33
(1) (0)
Прочетена: 1212 9

Балкан допусна трета загуба в първенството на НБЛ. Отборът на Йовица Арсич отстъпи у дома на Рилски спортист с 80-87 след труден мач в “Арена Ботевград”. Ключова бе втората част, в която ботевградчани загубиха с 12-21 и въпреки че свалиха пасив на 2 точки в третата не успяха да стигнат повече до обрат през второто полувреме. Успехът бе пети за тима на Людмил Хаджисотиров, който има само едно поражение до момента. “Зелените” са с актив 2-3. В следващия кръг на 19 декември Балкан гостува на Левски Лукойл в София.

Мачът започна добре за Балкан със серия 7-2 в първите минути на мача след по-силна игра под коша на “зелените”. Постепенно Рилски намали разликата на 3,4 точки, но Балкан успяваше да я качи. Две тройки на Давонтей и Крис Минков дадоха за първи път предимство от 7 на домакините 16-9, 3:13 преди края на частта. Последва таймаут за Рилецо, а след него Павлин Иванов върна тройката за Рилецо, за да свали на 4. Алекс Симеонов вкара след него под коша, за да свали на 2. Сияни Чеймбърс също отбеляза, а след него и Крис Минков бе точен от тройката. за да даде нова силна преднина при 21-14. Рилски обаче не позволяваше на Балкан да се успокои и нова тройка свали разликата на 4 точки след първия период при 21-17.

2 минути след началото на втората част Рилски спортист обърна за първи път при 21-22 след като Деян Карамфилов бе оставен сам, но за кратко. Балкан успя да си върне водачеството при 27-24. Карвачо вкара за 27-26, а грешен пас на Ейджи в аута даде шанс на самоковци отново да поведат. В този момент Сияни Чеймбърс открадна два пъти топката, за да вкара два пъти поред на бърза атака за 31-26. Тимът на Йовица Арсич поведе с 6 точки, но гостите изравниха отново при 33-33, 2:03 минути преди края на полувремето. С добра игра в защита и нападение Карвачо изведе Рилецо отново напред за 33-35. Балкан направи грешка 24 сек. В ответната атака Иванов вкара тройка, за да направи серията на самоковци 10-0 и да даде най-голямата разлика на полувремето на своите за 33-38.

На два пъти след началото на втората част тимът на Людмил Хаджисотиров поведе със 7,8, а Балкан бе спиран под коша да отбележи. Кризата в играта на България продължи, а гостите поведоха с 9 при 38-47. Така серията на самоковци от края на втората стигна 19-5. Аврамов вкара две тройки, за да доближи “зелените” на 4 точки. Балкан успя да свали до 2, но в този момент тройка на Павлин Иванов отново увеличи преднината на Рилецо за 45-50. Двата тима сгрешиха в ответните нападения, а Дарко отбеляза след това за 47-50. Балкан скъсяваше няколко пъти на две точки изоставане, но съперникът не позволи разликата да падне повече след три поредни коша на бърза за 50-58 дело на Павлин Иванов. Самоковци наказваха всяка наша грешка, за да завършат и третия период с най-голямата си преднина от 8 (52-60).

Рилски поведе с 10 точки в началото на последната при 57-67, на два пъти домакините намаляваха на 5. Давонтей Джордан излезе за пет фаула в началото на последната част. 3 минути преди края на двубоя Брандн Браун направи за първи път 11 за 67-78. Митко Димитров вкара тройка за 70-78, но нашите не се възползваха в следващите атаки. 2:19 преди края последва таймаут за Арсич. До края на мача гостите удържаха успеха.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за Балкан със 17, американският гард Сияни Чеймбърс отбеляза 15, а 14 имаше Дарко Балабан.

За Рилецо най-много 19 точки и 6 асистенции имаше Павлин Иванов. Брандън Браун вкара 17. Алекс Симеонов завърши с 13 и 8 борби. Николас Карвачо записа дабъл-дабъл от 17 борби и 12 точки, а с 10 точки завърши Мирослав Васов.