Балкан запази преднина пред Цмоки Минск и чака изхода на другия мач от група В

14 Ноември 2018, 20:24
(0) (0)
Прочетена: 892 0

Балкан загуби с 11 точки и запази предимство пред Цмоки Минск в директните двубои. Тимът на Небойша Видич отстъпи със 73-84, но остана с положителен точков актив между двата тима. В Ботевград вицешампионите победиха с 14 точки разлика.

Сега нашият тим очаква изхода на двубоя между АЕК Ларнак и Белфиус Монс-Ено, които играят в момента при равен резултат на почивката 31-31. При победа на кипърския тим, Балкан ще се класира още днес за втората групова фаза.

Mачът започна отлично за Балкан, който поведе със 7-3 след добра игра на Браун и Хопкинс. Постепенно обаче Цмоки подобри игра в нападение и след оспорвани минути обърна изцяло нещата в своя полза. Домакините задържаха Балкан без кош няколко минути и след няколко поредни коша на Стефан Муди поведоха с 12 точки след първата част при 24-12. Вторият период продължи слабо за Балкан, който изпусна доста поредни отворени стрелби и позволи на съперника да задържи двуцифрен аванс. В средата на периода обаче след две поредни тройки на Танксли и Крис нашите свалиха пасив на 6 точки при 29-24. Последва нов щурм за домакините и след 21 точки на Стефан Муди за първото полувреме от общо 42 на отбора, Цмоки поведе отново с 12 точки на почивката.

Второто полувреме започна със серия 13-4 и за първи път Цмоки Минск поведе с разлика над 20 точки, която запази дълго време в третия период. Нашият тим нямаше отговор и отстъпи след третия период при 71-53. Няколко пъти Балкан стопяваше само до 15. Три минути преди края Балкан свали до необходимата разлика от -13 при 65-78. Домакините изпуснаха два фаула в следващата атака като и Балкан изпусна. След това Зисис вкара и Браун върна за 80-67. Последва тройка на капитана Саша Кудряцов, за да увеличи до +16. Танксли бе фаулиран и вкара и двата за +14.

Домакините сгрешиха и остана последна атака за Балкан при 27 секунди до края. Последва ключова тройка на Браун, която намали до 11 точки! Оставаха 13 секунди за атака. Съперникът бе фаулиран и вкара един фаул, а след него и Танскли застана на наказателната линия, като вкара само един за +11, при която завърши двубоя!

Брендън Браун и Таксли Ефианай бяха най-резултатни за Балкан с по 15 точки, а по 13 реализираха Алекс Гаврилович и Микейл Хопкинс.

Стефан Муди бе най-резултатен за победата на съперника с 31 точки, а Ди Джей Шелтън завърши със 17 точки и 9 борби.