Балкан започна сезона с драматична победа над Академик Бултекс 99

6 Октомври 2018, 21:52
(1) (0)
Прочетена: 1222 0

Балкан започна сезона в НБЛ след страхотен обрат над Академик Бултекс 99. Тимът ни надигра като гост в зала "Колодрума" Академик Бултекс 99 с 86-85 след обрат в последната част на мача, след като на почивката изоставаше с 22 точки. Много силен мач с 38 точки и 14 борби изигра новото попълнение Микейл Хопкинс. Така, след като през първото полувреме тимът ни допусна 62 точки, през второто ограничи съперника до само 23. В следващия мач ботевградчани приемат у дома Рилски спортист.

Двубоят започна кошмарно за Балкан, който вкара един кош от игра в първите 5 минути на мача. Това позволи на домакините да направят серия 14-3 и да се откъснат сериозно напред. Тимът ни допусна редица грешки в защита и нападение и допусна доста отворени стрелби на съперника и общо 30 точки в първите 10 минути. Във втория период домакините от Пловдив продължиха да доминират, вдигайки аванс над 20 точки след три тройки на Васил Бачев и общо 23 точки на гарда Дейшън Найт. За 20 минути Балкан бе 11/22 (50%) от средно разстояние срещу 18/23 (75%) на Академик Бултекс 99, който вкара цели 62 точки за едно полувреме.

Балкан започна третия период много силно със серия 12-1 и на няколко пъти успя да стопи пасив до 3 точки в частта, но тройка на Васил Бачев отново изведе домакините напред. Тимът на Видич взе контрола в мача в последния период и постепенно сваляше пасива след много силно включване на Хопкинс. Така минута и половина преди края на мача Балкан обърна за първи път при 84-83 след кош на Мирко Мулалич. В следвщата атака бе свирен фаул на Мулалич и второ техническо, след което той беше дисквалифициран и домакините отново обърнаха при 85-84. В този момент Брендън Браун отбеляза за нов обрат за Балкан при 86-85. Последва таймаут за Академик Бултекс 99, след който Вуйович бе фаулиран , но пропусна и двата и Балкан спечели мача.

Силен мач изигра и Брендън Браун с 16 точки и Венци Петков, който реализира 15 като и двамата направиха по 7 асистенции.