Берое разгроми Балкан с 87-61

11 Февруари 2017, 23:08
(0) (0)
Прочетена: 1720 26

Берое спечели 10-та победа в НБЛ и си гарантира  трето място в НБЛ преди Купата на България. Тимът на Любомир Минчев разгроми в реванш Балкан с 87-61, след като водеше  значително през целия мач. Старозагорци направиха и ударна серия от 16-2 в третия период и тотално отказаха съперника като покачиха преднината си до близо 30. За ботевграчани това бе 7 загуба като имат и 9 победи. Така те стават наравно с Рилски, който днес победи Академик, но е с предимство в директните двубои с Балкан и влезе на тяхно място в първата четворка.

Берое започна по-силно мача и още в средата на първия период поведе с 10 точки при 21-11, след добър процент от тройката.  Гостите от Ботевград изпуснаха доста стрелби и това позволи на съперника да запази двуцифрена преднина почти през цялата втора четвърт.Домакините започнаха второто полувреме с ударна серия 16-2 и за първи път се откъснаха с над 20 точки напред. Берое започна и с 10-2 и последния период и вдигна почти до 30, а съперникът нямаше отговор.

Ботевградчани показаха по-слаб процент на стрелба и допуснаха цели 18 грешки срещу 16 на съперника. Балкан бе 5/20 (25%) от тройката срещу 10/26 (38%). Вицешампионите стреляха слабо и от фаула, където бяха 12/22 (54%) срещу 13/15 (86%) на съперника.

По 15 за успеха на старозагорци отбелязах Брандис Рейл- Рос и Степан Тешия, а по 13 реализираха Омари Гудул и Шейн Гибсън. Арън Джоунс се включи с 10 точки.

За Балкан на най-високо ниво бе Михайлов Секулович с 23 точки и 6 борби, а 16 точки и 8 борби имаше Душан Цветкович.