7 Май 2012, 08:39
(0) (0)
Прочетена: 2538 0

Домакините загубиха с 1:4 и доиграха мача с човек по-малко
На 5май от 18.00ч. на градския стадион в гр. Сандански се игра среща,  имаща пряко значение за изпадането при аматьорите между обединения отбор на Малеш-Вихрен и ПФК ” Чавдар” Етрополе. При загуба,  както се и получи,  домакините изпаднаха в трета дивизия. През всичките 90 минути гостите тотално доминираха на добре подготвения терен и резултатът от 4:1  в тяхна полза бе най-малкото, с което те можеха да си тръгнат от Сандански. В 6-та мин. полузащитникът Атанас Димитров, изпълни „специалитета” си и от 30-тина метра заби неспасяемо топката във вратата на домакините. В началото на второто полувреме Атанас Атанасов би технично под гредата, но вратарят  на Етрополе Владислав Митев изби топката. Малко по-късно резервата Николай Ботев, ”натресе”гредата с мощен удар от 25 метра. В 62-та мин. роденият в Сандански футболист на Чавдар, Георги Вълчев с техничен удар удвои резултата.Търновският рефер Николай Атанасов отсъди дузпа за санданчани в 68-та мин., изпълни я Светослав Сакаджийски, но стражът на Етрополе изби. Съдията обаче преназначи отново наказателния удар и от втория път опитният футболист не сбърка. Това амбицира още повече гостите от планинския град, които до края на срещата буквално „смачкаха” своя съперник. В 78-та мин. таранът на Чавдар –Йордан Етов,  напредна мощно и шутира топката в опразнената врата, като в опит да я избие  защитникът на Малеш-Вихрен  Вангел Стоянов  я довкара в мрежата. Почти в края на мача за два жълти картона и респективно червен, бе изгонен Марио Бачев от домакините. Четвъртото попадение за Чавдар отбелязя бразилецът Диего Фераресо в 88-та мин. и при този резултат 1:4 дойде последният съдийски сигнал.  След тази категорична победа активът на етрополския тим е 30т., а загубата за обединения отбор отново ги връща в аматьорския футбол. В следващия кръг идната събота Чавдар приема Академик София.
Снимковият материал от срещата и от гр. Сандански са специално подготвени за нашите читатели.