Петък, 26 Април 2024, 13:27

Чавдар стартира със загуба в пролетния дял на първенството в Югозападната Трета лига

2 Март 2019, 20:35
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 1557 24

Дългоочакваната първа среща от пролетния дял на първенството в Югозападната Трета лига се оказа не успешна за мъжкият тим на Чавдар Етрополе, който допусна загуба с 0:1 от Миньор Перник. Всички срещи от предходния 18-ти кръг бяха отложени поради неблагоприятните метеорологични условия в края на месец февруари, когато трябваше да бъде даден старт на втория полусезон.
Двубоят в Етрополе започна в 15.00ч. при засилени мерки за сигурност и сериозна проверка на влизане в сп.комплекс "Чавдар", а отборите на домакините и "чуковете" показаха не особено атрактивна игра през всичките 90 минути. През първото полувреме нямаше доминиращ състав на терена или пък надмощие на някой от тях, по-скоро темпото на игра устройваше играчите и те го спазваха без особена острота в атаките си. Размяна на положения, но далеч от вратарските полета, епизодични прояви на някои от футболистите, но като цяло нищо запомнящо се.
След почивката настъпи известно раздвижване, поради извършените неколкократни нарушения от страна на гостуващите, което наложи показването на жълти картони и даде повод за реакции на публиката и треньорските щабове, но това не изненада никои, а напротив внесе известна интрига в случващото се на стадиона. В 81-ата мин., при едно разбъркване пред врата на етрополци се стигна до гол в полза на Миньор и това помрачи настроението на феновете, които очакваха победа в тази първа среща за Чавдар, но такъв така и не се получи до края на мача.
Следващият двубой на Чавдар е на 6 март /сряда/, когато ще се изиграят отложените срещи от 18-ти кръг, срещу тима на Спортист 2009 Своге, къде те ще бъдат гости.

Състав на Миньор Перник: Даниел Леонтиев, Димитър Савов, Виктор Райчев, Антон Киров, Мирослав Иванов, Веселин Васев, Любомир Христов, Томислав Павлов, Калоян Йосифов, Стоян Георгиев, Виктор Василев и резерви: Алекс Георгиев, Стивън Милчев, Кристиян Слишков, Илиян Илиев, Антон Славчев, Кристиян Михайлов, Борислав Василев.
Ст.треньор: Юрий Васев

Състав на Чавдар Етрополе: Христо Матев, Николай Иванов, Николай Атанасов, Денислав Ганчев, Александър Събев, Виктор Пенчев, Калоян Радков, Иван Мишев, Николай Ботев, Георги Атанасов, Цветелин Цаковски и резерви : Милен Георгиев, Йордан Йовчев, Сотир Илиев, Владимир Тачев, Ивайло Величков, Станислав Благоев.
Ст.треньор: Красимир Стоев