Едно полувреме стигна на шампиона в Пловдив

5 Ноември 2017, 06:42
(0) (0)
Прочетена: 1586 11

Шампионът на България Лукойл Академик записа трета победа в мъжкото първенство, след като се наложи над Академик Бултекс 99 като гост с резултат 81-66 в зала „Сила” в Пловдив. Домакините изиграха отлично първо полувреме, но през второто шампионите обърнаха резултата, а след по-силна игра натрупаха и разлика. До момента Лукойл Академик е с актив 3-1, а пловдивският му съименник – с 3-2. В следващия кръг Лукойл посреща Спартак Плевен, а пловдивчани ще гостуват на Черно море Тича във Варна.

След равностойни първи минути и смени на водачеството домакините направиха серия от 10-0 в края на първата част, за да се откъснат напред. Те останаха напред през цялата втора четвърт, за да стигнат до аванс от 8 точки на почивката. Серия от 8-0 малко след подновяването на играта обърна резултата, а Лукойл Академик не погледна назад до края. След 30 минути разликата беше 5 точки, а в началото на заключителната част стана двуцифрена и се запази такава до сирената.

Далтън Пепър записа 18 точки, 5 боби и 4 асистенции за победителите, а дабъл дабъл от 15 точки и 12 борби добави Джъстин Нокс. Общо петима баскетболисти на отбора завършиха с двуцифрен актив.

За Академик Бултекс 99 Айзея Юмипиг записа 21 точки и 6 асистенции, а по 15 отбелязаха Мартин Дурчев и Шакир Смит.