Фърги: Можеше да бием, ако Бербо бе подал

28 Септември 2011, 20:35
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1764 0

"Димитър Бербатов имаше страхотен шанс в допълнителното време. Ако беше подал, Нани трябваше просто да вкара топката в мрежата", сподели мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън след равенството 3:3 с Базел в Шампионската лига.

Юнайтед едва не допуснаха срамна загуба от гостите си от Швейцария вчера, а резервата Бербатов пропиля може би последния шанс за тима си, след като от малък ъгъл стреля в аут, докато на вратата чакаше съотборникът му Нани.

Фърги беше доволен, че "червените дяволи" все пак изравниха в 89-та минута чрез Ашли Йънг, но призна, че тимът е можел и да спечели.

"Когато погледнете характера на този клуб, не е изненада, че се върнахме в мача, а можеше и да спечелим. Бербатов имаше страхотен шанс в допълнителното време. Ако беше подал топката, Нани просто трябваше да я вкара във вратата", сподели пред клубната телевизия на Юнайтед специалистът.

Фъргюсън обаче се надява на по-добра игра в защита.

"Страхувах се от най-лошото. Някои неща от играта ни в атака през първото полувреме бяха фантастични, но отзад бяхме разпуснати и те създаваха шансове. Имахме късмет да не са ни вкарали няколко гола преди почивката. И ние можеше да реализираме четири или пет. Казахме на играчите на почивката, че трябва да направят този мач лесен или труден за себе си. И го направиха труден. Атакуващият инстинкт на отбора показа, че сме незащитени в халфовата линия и защитата. Има тенденция да се наслаждаваме на атаката, но в големите мачове трябва да се защитаваш по-добре и да си концентриран. Бранителите определено могат да играят по-добре", каза още шотландецът, цитиран от БГНЕС.

Източник: dir.bg