ФК "Балкан 1929" изпусна трите точки срещу ФК "Банско" в Ботевград

26 Май 2018, 08:05
(0) (0)
Прочетена: 1506 1

Футболният отбор на "Балкан" изигра последния си домакински мач от първенството на Югозападната трета лига от сезон 2017/2018. Негов съперник беше четвъртия в класирането ФК "Банско", срещата завърши при резултата 1:1, но зелените могат да съжаляват за изгубените 2 точки.

Мачът започна много добре за домакините и още в средата на първата част Иван Редовски успя с глава да открие резултата, след центриране от ъглов удар. До края на полувремето балканци изпуснаха още няколко положения за гол. Така завърши и първата част с крехък аванс за ботевградчани.

Втората част не се различаваше много от първата, като отново Балкан направи няколко пропуска. Най-интересното стана в края на мача, когато при поредната си контраатака Банско можеше да изравни, но защитник на Балкан изчисти топката с ръка, за което той получи червен картон, а гостите право да изпълнят дузпа. Стража на Балкан обаче спаси единадесет метровия удар. Все пак гостите стигнаха до изравнителния гол минути преди края.