ФК Драгоман победи с 2:0 ФК Скравена в коректен мач

26 Септември 2020, 15:10
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 2378 3

При дъждовно време, но все пак на отличен терен, ФК „Драгоман” победи с 2:0 ФК „Скравена”. Мачът бе от 3-ти кръг на ОГ София Запад и бе изключително коректен. Резултатът можеше да бъде открит още във втората минута, но ударът на Николай Зарков бе слаб и не затрудни вратаря на „Скравена” Галин Стоянов. Последваха още пропуски за домакините, които бяха по-активния отбор и търсеха повече гола. Нулевото равенство обаче се запази до почивката.

През второто полувреме отново „Драгоман” продължи да напада, а гостите се бяха прибрали компактно в защита и опитваха контраатаки. В 57-та минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу навлезлия на скорост в наказателното поле Димитър Йорданов. Съдията обаче не отсъди такава. В 64-та минута отново Димитър Йорданов навлезе на скорост в пеналта, където бе избутан с ръце. Съдията отсъди наказателен удар, а зад топката застана Димитър Алексиев, който бе безпогрешен при изпълнението. И след гола ситуацията на терена не се промени. ФК „Драгоман” продължи да атакува, а „Скравена” предимно да се брани.

В 89-та минута Димитър Йорданов реализира за 2:0, с което оформи крайния резултат.

В следващия кръг „Драгоман” посреща „Ком” Годеч, а „Скравена” ще домакинства на „Спортист” Драговищица.

Състав на ФК „Драгоман”: Даниел Димитров, Асен Георгиев, Ангел Нацев /к/, Петьо Петров, Димитър Валериев Иванов, Димитър Алексиев, Цветан Дечев, Роберто Соколов, Николай Зарков, Димитър Йорданов, Димитър Рангелов Иванов. Треньор: Найден Спасов.

Състав на ФК „Скравена”: Галин Стоянов, Иван Първанов, Добромир Василев, Кристиян Иванов, Николай Захариев, Марин Данчев, Веселин Русинов, Ивайло Иванов, Йордан Василев, Йордан Йорданов, Андрей Андреев /к/. Треньор: Петко Петков.