ФК "Керамик" с първа победа през пролетния полусезон

23 Март 2014, 21:29
(0) (0)
Елин Пелин - Спорт
Прочетена: 3471 0

Вчера се изигра футболната среща от 14 кръг на источната „А“ ОФГ  между отборите на ФК „Керамик“ и ФК „Мирково“. Срещата започна много интересно, тъй като за отбора на гостите бе отсъдена дузпа във втората минута на мача. Централния защитник на ФК „Керамик“ игра с ръка в собественото си наказателно поле и главния съдия Людмил Павлов непоколебимо посочи бялата точка. Полузащитника Атанас Димов не трепна пред вратаря и откри резултата – 1:0 за Мирково. Ранното попадение не стаписа отбора на домакините и те настъпателно потърсиха промяна на резултата. Усилията им дадоха резултат и 10 минути по-късно последва изравняване 1:1.

Попадението бе в следствие на индивидуален пробив на нападателя Иван Зайков. Бързото изравняване даде импулс в отбора на „Керамик“ и повече увереност в играта им. Домакините потърсиха пълен обрат преди почивката и го постигнаха в 38-мата минута, след като успяха да реализират второ попадение. Така завърши и първата част 2:1 за ФК „Керамик“. През второто полувреме футболистите от гара Елин Пелин продължаваха да бъдат по-активния тим, търсейки трето попадение. По средата на втората част капитана на гостите Красимир Пастушки опита да поведе отбора си към частичен успех, но амбициите му бързо бяха попарени след груба грешка на вратаря Тодор Михов. При далечен изтрел стража на гостите не успя да изчисти добре топката и тя попадна в краката на Иван Зайков, който хладнокръвно я спря във вратата на противника. До края на мача не се случи нищо по-интересно, като срещата премина изцяло в духа на феърплея и главния съдия показа едва два жълти картона. ФК „Керамик“ - ФК „Мирково“ 3:1.